Sebastian Letniowski zaprezentował całą gamę zagrań i trików niezbędnych do skutecznej gry na miękkim i nierównym podłożu. W trakcie treningu, który odbył się na sopockiej plaży, nie zabrakło m.in. widowiskowych prób strzałów z tzw. „przewrotki”.

Beach soccer, czyli piłka nożna plażowa, jako dyscyplina sportu funkcjonuje od 1992 roku. W Polsce została oficjalnie ustanowiona dekadę później. W jednej drużynie występuje pięciu zawodników – czterech w polu i bramkarz. Mecz podzielony jest na 12 – minutowe tercje.

"Aktywne lato z Atomówkami" to seria filmów z udziałem: eksperta/trenera danej dyscypliny, siatkarki z klubu PGE Atom Trefl Sopot oraz kibica poznającego razem z zawodniczką tajniki nowej dyscypliny sportu, którą można uprawiać na świeżym powietrzu. W dziewięciu odcinkach prezentowane są m.in: siatkówka plażowa, tenis, kitesurfing, jazda konna, beach soccer, pływanie, bieganie, windsurfing oraz żeglarstwo. Odcinek „Beach soccer” można obejrzeć tutaj, pozostałe filmy dostępne są na kanale YouTube PGE Atom Trefl Sopot.

gkpge_biuroPrasowe_site