4mobility - carsharing Warsaw

4Mobility to trzecia firma na polskim rynku usług carsharingowych pod względem liczby pojazdów udostępnianych klientom. Swoje usługi oferuje w Warszawie i w Poznaniu. Dysponuje flotą ponad 300 samochodów i posiada około 35 tys. zarejestrowanych użytkowników. Firma posiada rozwinięty system zarządzania usługą, pozwalający również na zarządzanie flotą samochodów elektrycznych, dysponuje także zapleczem organizacyjnym i rozwiązaniami umożliwiającymi obsługę dużej floty samochodowej w różnych lokalizacjach.

Chcemy mieć znaczący udział we wzrastających rynkach, a takim bez wątpienia jest rynek usług carsharingu samochodów osobowych w Polsce. Świadomie budujemy pozycję Grupy PGE w tym obszarze, a współpraca z doświadczonym partnerem z pewnością przyczyni się do umocnienia naszej pozycji. Ponadto decyzja o przejęciu akcji 4Mobility daje nam perspektywę rozwoju usług komercyjnych związanych z elektromobilnością. Dzięki dokapitalizowaniu spółki chcemy zwiększyć flotę i wejść do nowych miast w Polsce, także tych mniejszych, które do tej pory pomijali inni usługodawcy – mówi Henryk Baranowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.  

Obecnie większość samochodów udostępnianych przez 4Mobility to pojazdy spalinowe, jednak PGE deklaruje, że w dłuższej perspektywie transakcja ta umożliwi rozwój carsharingu opartego na samochodach elektrycznych.

PGE Nowa Energia jest częścią Grupy Kapitałowej PGE. Spółka poszukuje nowych obszarów rozwoju biznesu oraz opracowuje rozwiązania i usługi, które są wdrażane w działalności operacyjnej Grupy PGE. Jednym z kluczowych obszarów, na których obecnie koncentruje się spółka, jest elektromobilność. Dotyczy to nie tylko rozwoju infrastruktury stacji ładowania, ale również usług towarzyszących, w tym carsharingu samochodów elektrycznych. W marcu 2019 roku spółka uruchomiła usługę wynajmu samochodów elektrycznych dla mieszkańców Siedlec, z której skorzystać można za pomocą aplikacji PGEmobility.pl

gkpge_biuroPrasowe_site