Wśród wyróżnionych znalazła się PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Uroczysta gala odbyła się w ramach Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”.

O przyznaniu PGE tytułu "Tego, który zmienia polski przemysł" zdecydował sukces jakim był udany debiut giełdowy Spółki - Upublicznienie PGE Polska Grupa Energetyczna, największej firmy sektora elektroenergetycznego w Polsce, to przełomowe wydarzenie i impuls rozwojowy zarówno dla sektora energetycznego, jak i dla polskiego rynku kapitałowego. Ta potężna, z uwagi na skalę podmiotu, operacja dobitnie potwierdziła możliwości warszawskiej giełdy, ale przede wszystkim stała się znakiem woli zmian i możliwości związanych z przekształceniami własnościowymi, jakie nadal tkwią w polskiej gospodarce – podało jury w uzasadnieniu swojego werdyktu.

Tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" kolegium redakcyjne Miesięcznika Gospodarczego "Nowy Przemysł" nagradza firmy, instytucje, osoby publiczne, a niekiedy także wydarzenia, które miały realny wpływ na pozytywne zmiany w polskiej gospodarce w mijającym roku.

gkpge_biuroPrasowe_site