Zagadnienia konferencji EUROPOWER 2010, odbywającej się w dniach 22-23 września w Warszawie, koncentrowały się na problemach i szansach światowej energetyki. Wśród prelegentów nie zabrakło przedstawicieli PGE Polska Grupa Energetyczna. W panelu poświęconym budowie pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce i poszczególnym aspektom programu atomowego wziął udział Marcin Ciepliński, Prezes Zarządu PGE Energia Jądrowa S.A. Z kolei o roli CO2 w energetyce XXI wieku dyskutował Tadeusz Witos, Członek Zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Podczas uroczystej gali towarzyszącej konferencji przyznano nagrody EUROPOWER 2010. Tytułem „Osobowość roku w energetyce” uhonorowano Tomasza Zadrogę, Prezesa Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Kapituła przyznająca nagrodę podkreśliła profesjonalizm i upór Prezesa Zadrogi w budowaniu lidera energetycznego Europy Środkowo-Wschodniej. Pozostałe nagrody wręczono w takich kategoriach, jak: innowacyjne rozwiązania w energetyce, rozwój energetyki odnawialnej, społeczna odpowiedzialność biznesu w energetyce i rozwiązania energetyczne w przemyśle.

Honorowy patronat nad tegoroczną konferencją objęli: Wicepremier i Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak, Minister Środowiska – Andrzej Kraszewski, a także Parlamentarny Zespół ds. Energetyki i Pracodawcy RP.

PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. była sponsorem głównym EUROPOWER 2010, natomiast PGE EJ1 Sp. z o.o. – sponsorem panelu: Energetyka atomowa – droga PGE do budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej.  

Więcej informacji o konferencji EUROPOWER 2010 można znaleźć na stronie www.europower.com.pl

***

Konferencja EUROPOWER od 13 lat jest jednym z najważniejszych wydarzeń branży energetycznej w Polsce. Do tej pory w konferencji uczestniczyło ponad 4500 osób, w tym szerokie grono autorytetów międzynarodowego sektora energetycznego, przedstawiciele największych przedsiębiorstw oraz świata polityki i nauki.  

gkpge_biuroPrasowe_site