Zakres kontraktu obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie 30 turbin wiatrowych o mocy
3 MW typu Alstom ECO110,  wyposażonych w wirnik o średnicy 110 m, stalową wieżę o wysokości 90 m oraz  system zdalnego sterowania SCADA. Alstom będzie świadczył usługi serwisu i eksploatacji turbin przez okres 2 lat.  Realizacja projektu wraz z  oddaniem farmy wiatrowej do eksploatacji  będzie trwała około 1,5 roku od momentu wejścia kontraktu w życie.

Farma wiatrowa Lotnisko jest największą  inwestycją w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE), realizowaną w ramach niedawno ogłoszonej strategii GK PGE, zakładającej pozyskanie co najmniej 234 MW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych do 2016 roku.

Umowa na dostawę 30 turbin wiatrowych otwiera nowy obszar w wieloletniej współpracy pomiędzy naszymi firmami. Jesteśmy przekonani, że kompetencje jakie Alstom posiada w Polsce, w energetyce konwencjonalnej, w połączeniu ze sprawdzoną technologią jaką reprezentuje turbina Eco 110,  przełożą się na sprawną realizację kontraktu i zapewnią udany debiut tego dostawcy  na polskim rynku wiatrowym - stwierdził Krzysztof Műller, Dyrektor Departamentu Energetyki Wiatrowej w PGE Energia Odnawialna SA. 

Projekt budowy farmy wiatrowej Lotnisko 90MW w Kopaniewie to jeden z największych projektów w polskiej energetyce wiatrowej. Cieszymy się, że będziemy mogli wspólnie z PGE realizować tak ważną inwestycję, otwierając nowy obszar współpracy pomiędzy naszymi firmami. Oferowane przez nas sprawdzone, sprawne i niezawodne rozwiązanie oparte na bazie turbiny 3MW ECO 110 bardzo dobrze wpisuje się w lokalne uwarunkowania – zarówno środowiskowe jak i wietrzne. Jestem przekonany, że wykorzystując nasz lokalny potencjał oraz wieloletnie doświadczenie organizacji Alstom w Polsce, spełnimy oczekiwania naszego kluczowego klienta związane z realizacją tego projektu – powiedział Mirosław Kowalik, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Sektorów Thermal Power i Renewable Alstom w Polsce.

Alstom realizuje globalne projekty w zakresie energetyki wiatrowej, dostarczył ponad 2600 turbin pracujących lub właśnie instalowanych w ponad 200 farmach wiatrowych, o łącznej mocy przekraczającej 5000 MW. Alstom projektuje i produkuje turbiny wiatrowe w zakresie mocy od 1,67 MW do 6 MW, zapewniając rozwiązania dla wszystkich warunków geograficznych i klimatycznych.

Dodatkowe informacje dla mediów: 

Michał Kucaj,

Rzecznik Prasowy PGE Energia Odnawialna SA

+48 22 433 11 23

michal.kucaj@gkpge.pl,

Marek Gawroński,

Dyrektor Komunikacji Alstom w Polsce

+48 22 850 96 44

marek.gawronski@alstom.com

 

gkpge_biuroPrasowe_site