PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona w kategorii „Wielkie inwestycje energetyczne” za projekt Opole II, czyli budowę nowych, wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW. Jest to największy projekt inwestycyjny w Polsce po roku 1989, a wartość kontraktu na jego budowę wynosi 11,6 mld zł brutto.

Chcę przy tej okazji podziękować firmom, z którymi współpracujemy przy tym projekcie. Trzymajcie państwo kciuki, aby inwestycje zostały oddane zgodnie z harmonogramem, bo dobra energia to dobry polski przemysł - powiedział Marek Woszczyk, prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas odbierania nagrody.

Wyróżnienia „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawane są od piętnastu lat osobom, firmom, instytucjom i wydarzeniom, które wywarły znaczący wpływ na pozytywne zmiany w polskiej gospodarce. Laureatami tegorocznej edycji w kategorii ”Wielkie inwestycje i energetyczne”, poza PGE Polską Grupą Energetyczną, zostały również spółki: Enea, Tauron Polska Energia i PKN Orlen. Tytuł specjalny „Tego, który zmienia polski przemysł” za działania wszechstronnie wspierające polską ekspansję gospodarczą w świecie został przyznany Ministerstwu Gospodarki oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych.

Uroczystość przyznania tytułów odbyła się 9 lutego 2015 r. w hotelu Sheraton, podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

 

źródło zdjęć: www.wnp.pl

gkpge_biuroPrasowe_site