Bardzo się cieszę, że w tym roku nagrodę Innowatora WPROST Grupa PGE otrzymała za swój wkład w rozwój elektromobilności – jednego z filarów transformacji energetycznej w Polsce. Grupa PGE jest liderem tej transformacji i jako pierwsza – i dotychczas jedyna – oferuje możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich swoich stacjach. Projekt ten doskonale wpisuje się w naszą strategię i jest wyrazem naszego odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu – mówi Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

PGE działa na rynku ładowania samochodów elektrycznych w miastach średniej wielkości oraz regionach uzdrowiskowych. Jest najpoważniejszym partnerem dla samorządów w zakresie budowania infrastruktury stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Właścicielem i operatorem stacji ładowania jest spółka z Grupy PGE - PGE Nowa Energia. Obecnie dysponuje ona już 60 punktami ładowania w 14 miastach w Polsce. PGE Polska Grupa Energetyczna jest pierwszą i jedyną w Polsce spółką, której stacje ładowania są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Od 2014 roku przyznawana jest na podstawie wyników badania Innovation Research, które weryfikuje nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie. Wyróżnienie otrzymują najlepsze firmy z  najbardziej dynamicznych sektorów polskiej gospodarki.

gkpge_biuroPrasowe_site