Konkurs „PGE. Energia Przyszłości” wystartował w marcu. PGE skierowała go do studentów wszystkich kierunków studiów, nie tylko nauk ścisłych. Wystarczyło uruchomić wyobraźnię i opisać swoje przyszłe dokonania w perspektywie kilkudziesięciu lat.

Uczestnicy konkursu musieli napisać inspirowany tematem artykuł oraz przygotować prezentację będącą skróconą formą artykułu. Spośród 37 zgłoszonych prac, komisja konkursowa wyłoniła 10 najlepszych, których autorzy w maju i czerwcu rywalizowali o nagrody główne oraz o nagrodę internautów. Dziesięciu finalistów z 9 uczelni wyższych walczyło o nagrody główne podczas finałowej gali konkursowej, która odbyła się w 10 czerwca w Warszawie. Zadaniem finalistów było zaprezentowanie swoich prac osobiście i przekonanie jurorów, że to właśnie ich wizja przyszłości jest najbardziej oryginalna.

Nagrodę główną w wysokości 7 000 złotych otrzymała Aneta Pudlo za pracę pt. „Bakterie gwiazdami przyszłości w energetyce”, która poruszyła temat magazynowania energii. Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 5 000 złotych otrzymał Mateusz Pater autor pracy z obszaru energetyki odnawialnej pt. „Gdy wieje od słońca”. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 3 000 złotych otrzymał Jakub Białek za pracę pt. „Wspomnienie z przyszłości” mieszczącą się w tematyce wytwarzania energii ze słońca i wiatru. Nagrodę internautów zdobył Bernard Kokczyński z pracą pt. „Spartakus” poruszającą również zagadnienia z obszaru energetyki odnawialnej.

To już drugi konkurs skierowany do młodych naukowców zorganizowany przez Grupę PGE w ciągu ostatnich kilku miesięcy. PGE chce w ten sposób zbudować społeczność skupiającą młodych ludzi planujących związać swoją przyszłość z energetyką.

 

Nagrodzone prace konkursowe można przeczytać na stronie konkursu:

www.energiaprzyszlosci.com.pl

 

 

gkpge_biuroPrasowe_site