PGE Stadion Letni to przede wszystkim arena sportów plażowych – piłki nożnej, ręcznej, siatkowej, rugby, frisbee i badmintona. Nieodłączną częścią programu sportowego i rekreacyjnego oferowanego przez PGE Stadion Letni są także imprezy kulturalne organizowane w mieszczącym się obok stadionu klubie Moloteka. Połączenie aktywności fizycznej i szeroko rozumianej kultury przesądza o unikatowym charakterze tego miejsca na mapie atrakcji oferowanych przez nadmorskie kurorty.

W programie wakacyjnym znajduje się wiele imprez o randze mistrzowskiej, m.in. Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, Super Puchar PZPN w piłce nożnej plażowej oraz Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej. Dodatkowo, zarówno miłośnicy sportu, jak i zwolennicy plażowego relaksu, mogą brać czynny udział w turniejach i animacjach organizowanych przez wykwalifikowanych ekspertów. Fani jogi, crossfitu oraz zumby mogą każdego dnia brać udział w darmowych zajęciach.

Pomysłodawcą oraz organizatorem PGE Stadionu Letniego jest Akademia Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka. Głównym sponsorem jest PGE Polska Grupa Energetyczna, która wspiera stadion i patronuje wszystkim odbywającym się na nim wydarzeniom.

gkpge_biuroPrasowe_site