W akcję włączają się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Posadzą w sumie 80 tysięcy młodych drzew – sosen, dębów, brzóz i świerków na terenie działania ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja, z czego aż 35 tys. z nich na terenie województwa łódzkiego. Tegoroczną akcję rozpoczyna łódzki oddział PGE Dystrybucja. Od 4 do 11 kwietnia uczniowie ZSP nr 1 w Sieradzu posadzą ok. 7 tysięcy młodych sosen na terenie Nadleśnictwa Kolumna. W dniach 5-11 kwietnia akcja będzie kontynuowana w kolejnych 4 nadleśnictwach: 5 kwietnia w Nadleśnictwie Złoczew drzewa sadzić będą gimnazjaliści z Gimnazjum w Brąszewicach, a 6 kwietnia na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego młodzież z ZSP nr 1 i ZSP nr 8. 8 kwietnia „leśnikami” zostaną gimnazjaliści z Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Na zakończenie „łódzkiego etapu” akcji młodzież z Liceum i Gimnazjum Salezjańskiego w Łodzi posadzi młody las w Poddębicach.

Akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez Grupę PGE projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu i adresowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych. Ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Biorą w niej udział uczniowie, którzy w ramach nauki szkolnej prowadzą również własne projekty ekologiczne. W ten sposób PGE wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczynia się do zapewnienia zrównoważonego rozwoju środowiska naturalnego. Sadząc „lasy pełne energii”, PGE Dystrybucja aktywnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia.

Tegoroczna, wiosenna edycja akcji, zostanie przeprowadzona w kilkunastu nadleśnictwach na terenie działania wszystkich ośmiu oddziałów PGE Dystrybucja. W województwie łódzkim „lasy pełne energii” powstaną m.in. w nadleśnictwach: Smardzewice, Kolumna, Piotrków Trybunalski, Złoczew, Poddębice. W przedsięwzięciu uczestniczy młodzież szkolna, energetycy oraz władze samorządowe. Łącznie na terenie działania PGE Dystrybucja w akcji weźmie udział ok. 2 tys. uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Do tej pory w ramach akcji „Lasy pełne energii” PGE Dystrybucja posadziła ok. 120 tys. młodych drzew.

gkpge_biuroPrasowe_site