„Nowy Impuls 2014” to tytuł przyznawany firmom, instytucjom i osobom, które wykazują się innowacyjnym podejściem do prowadzonych projektów oraz wnoszą nową jakość do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego. Zdaniem kapituły konkursu jedną z takich firm wskazujących nowe trendy i wyznaczającą kierunki pozytywnych zmian jest PGE Polska Grupa Energetyczna, która otrzymała wyróżnienie za budowę dwóch bloków opalanych węglem kamiennym w Elektrowni Opole.

PGE doceniono za jedną z najważniejszych inwestycji w strategii Grupy. Budowa dwóch nowych bloków – 5 i 6 – w Elektrowni Opole o łącznej mocy 1800 MW to, obok podobnej inwestycji w Turowie, projekt kluczowy nie tylko z punktu widzenia Grupy, ale także ze względu na bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz rozwój regionu, dlatego bardzo się cieszę, że został zauważony i doceniony” – powiedział Marek Woszczyk, Prezes Zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w materiale wideo wyemitowanym podczas gali. Wyróżnienie dla Spółki w imieniu Grupy odebrał Jacek Cichosz – Prezes Zarządu PGE EJ 1.

Kolegium redakcyjne Nowego Przemysłu i portalu wnp.pl postanowiło przyznać dziesięć wyróżnień. Poza PGE Polską Grupą Energetyczną tytuł „Nowy Impuls 2014” otrzymali: Jerzy Buzek – poseł do Parlamentu Europejskiego, były przewodniczący PE i Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Gospodarki RP i Ministerstwo Skarbu Państwa RP, Grzegorz Wiśniewski – prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, Polskie Sieci Energetyczne SA, Tauron Polska Energia SA, Apator SA, Polenergia SA, Dalkia Polska oraz Duon SA.

 

gkpge_biuroPrasowe_site