O nagrody w konkursie Golden Drum 2015 walczyło 256 agencji z 25 państw Europy Środkowo – Wschodniej, które zgłosiły w sumie 1208 kampanii. „Eko mural” był jednym z sześciu polskich projektów nagrodzonych podczas festiwalu.

Jeden z największych ekologicznych murali na świecie, o wymiarach 91 metrów szerokości na 54 metry wysokości, powstał na początku lipca i szybko stał się jedną z atrakcji przyciągających turystów w Bieszczady.

Na ścianach zapory nad Jeziorem Solińskim stworzono ogromny obraz, na który składają się sylwetki zwierząt reprezentujących gatunki charakterystyczne dla tego regionu. Ekologiczny mural został wykonany techniką clean (reverse) graffiti, która polega na tworzeniu obrazu za pomocą wody pod wysokim ciśnieniem i czyszczeniu poszczególnych warstw powstałego na przestrzeni lat osadu.

Za przygotowanie koncepcji i projektu obrazu na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej, do której należy Zespół Elektrowni Wodnych Solina - Myczkowce, odpowiedzialna była agencja Scholz & Friends oraz Przemek „Trust” Truściński, jeden z najlepszych polskich ilustratorów i najważniejszych twórców komiksowych. Gala Golden Drum 2015, podczas której wyróżniono projekt, odbyła się 16 października w słoweńskim Portorož.

Zobacz relację video dokumentującą powstawanie muralu.

gkpge_biuroPrasowe_site