PGE Ventures z nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018 [grudzień 2018]

PGE Ventures, spółka z Grupy PGE, została uhonorowana nagrodą Złote Laury Niepodległej 2018 w kategorii: Inwestor Korporacyjny Venture Capital. Złote Laury Niepodległej to inicjatywa redakcji magazynu Manager, której celem jest przybliżenie procesu budowy i rozwoju polskiej gospodarki, a także wskazanie przedsiębiorstw, organizacji, placówek naukowo-badawczych oraz instytucji, które w tym procesie odegrały i odgrywają najważniejszą rolę.

PGE ponownie w gronie spółek odpowiedzialnych społecznie RESPECT Index [grudzień 2018]

12 grudnia Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie po raz dwunasty ogłosiła skład indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie - RESPECT Index. PGE Polska Grupa Energetyczna została po raz kolejny zakwalifikowana do indeksu, w którym jest obecna nieprzerwanie od 2011 roku.

Nowy skład indeksu będzie obowiązywał od 27 grudnia 2018 roku. W 2018 roku w skład indeksu weszła rekordowa liczba - 31 spółek, w tym dwóch debiutantów, a także jedna spółka, która wróciła do indeksu po rocznej nieobecności. W indeksie RESPECT znajdują się wyłącznie spółki giełdowe działające zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania, w zakresie tzw. czynników ESG (z ang. environmental, social responsibility, governance), czyli czynników środowiskowych, społecznych oraz szeroko pojętego ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami.

PGE Nowa Energia wyróżniona w rankingu „Lider Elektromobilności 2018” [grudzień 2018]

PGE Nowa Energia została wyróżniona w rankingu „Lider Elektromobilności 2018” opracowanym przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA) i firmę doradczą PwC. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas Szczytu Klimatycznego COP24 w Katowicach.

Zgodnie z uzasadnieniem PGE Nowa Energia została wyróżniona za wdrażanie nowych technologii i modeli biznesowych w energetyce, ambitne plany rozwoju infrastruktury ładowania, realizację projektów pilotażowych oraz aktywną współpracę z polskimi samorządami.

PGE z tytułem „Strażnika Pamięci” [listopad 2018]

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała tytuł „Strażnik Pamięci” przyznawany przez redakcję tygodnika Do Rzeczy. Wyróżnienie jest potwierdzeniem zaangażowania Grupy w działania na rzecz kultywowania pamięci historycznej. Nagroda „Strażnik Pamięci” przyznawana jest twórcom i instytucjom, które podejmują nieszablonowe działania oraz inicjatywy kultywujące pamięć o bohaterach i wydarzeniach historycznych, przyczyniając się w ten sposób do szerzenia wiedzy o polskiej historii.

PGE laureatem nagrody „Firma 100-lecia Niepodległości” w kategorii duża firma [listopad 2018]

PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona w plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości”, zorganizowanym przez Gazetę Polską. W konkursie nagrodzone zostały firmy, które mogą pochwalić się bardzo długą historią działalności, nawiązującą do tradycji budowy gospodarczego fundamentu niepodległości. PGE otrzymała nagrodę w kategorii duża firma.

Nagroda Innowatora WPROST dla ITPOE [październik 2018]

PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona za projekt Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie. PGE otrzymała nagrodę Innowatora WPROST w kategorii „Energetyka”. Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Od 2014 roku podstawą do wyróżnienia tych, którzy inwestują w innowacje, jest badanie Innovation Research. W ramach badania weryfikowane są nakłady na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje i ich praktyczne zastosowanie w biznesie.

PGE z najlepszym raportowaniem rocznym w 2017 r. [październik 2018]

Raportowanie roczne PGE zostało uznane za najlepsze w Polsce w kategorii „Przedsiębiorstwa” w konkursie „The Best Annual Report 2017”. Dodatkowo Grupa PGE zajęła trzecie miejsce w kategorii najlepszych raportów zintegrowanych.

Energetycy z Grupy PGE uhonorowani odznaczeniami Ministra Energii [wrzesień 2018]

Odznaczenia Ministra Energii dla zasłużonych energetyków zostały wręczone 27 września podczas uroczystej gali "Polska Energia w 100-lecie Niepodległości", która odbyła się w gmachu głównym Politechniki Warszawskiej. Pracownicy z sektora energetyki i górnictwa uhonorowani odznaczeniami w uznaniu szczególnych zasług nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz ministerialnymi odznaczeniami „Za zasługi dla energetyki”, „Za zasługi dla górnictwa RP” i „Zasłużony dla przemysłu naftowego i gazowniczego”. Wśród odznaczonych znaleźli się pracownicy Grupy Kapitałowej PGE. 

PGE na podium Rankingu Odpowiedzialnych Firm [czerwiec 2018]

Grupa PGE zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm oraz pierwsze miejsce w kategorii: paliwa, energetyka i wydobycie. PGE przystąpiła do Rankingu Ranking Odpowiedzialnych Firm jest uznawany za najbardziej prestiżowy i wiarygodny ranking w Polsce, powstający na podstawie analizy zaangażowania polskich przedsiębiorstw w działalność CSR.

PGE z najlepszymi Relacjami Inwestorskimi w Polsce [czerwiec 2018]

PGE zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych Relacji Inwestorskich w Polsce opracowywanym przez Extel oraz trzecie miejsce w rankingu dla Europy Środkowo-Wschodniej. Działania prowadzone przez PGE w zakresie komunikacji z inwestorami zostały docenione również przez IR Magazine. PGE otrzymała nominacje do europejskich nagród w kategorii najlepszej komunikacji w zakresie ESG (Environmental, Social, Governance) za publikację raportu zintegrowanego za 2016 rok oraz najlepszą komunikację z inwestorami w trakcie transakcji kapitałowej przy okazji zakupu aktywów EDF w Polsce.

Grupa PGE kolejny raz nagrodzona "Srebrnym Listkiem CSR" Polityki [maj 2018]

PGE już po raz trzeci otrzymała „Srebrny Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. Wyróżnienie jest potwierdzeniem odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia biznesu. W tym roku w konkursie wzięło udział aż 115 przedsiębiorstw. Laureaci zostali wybrani na podstawie przeprowadzonej wśród firm ankiety na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

PGE z Orłem „Wprost” [maj 2018]

Już trzeci rok z rzędu PGE została nagrodzona Orłem „Wprost”. Grupa była bezkonkurencyjna wśród przedsiębiorstw o największym średnim zysku netto w województwie mazowieckim.

Orły „Wprost” to nagrody przyznawane firmom, samorządom i wybitnym osobom, które wnoszą szczególny wkład w rozwój swojego regionu, gospodarki, a także całego kraju. Przyznawane są w dwóch kategoriach – najwyższy średni procentowy wzrost zysku netto oraz najwyższy zysk netto.

PGE wśród najlepszych pracodawców w Polsce [kwiecień 2018]

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych pracodawców w Polsce według badania Randstad Employer Brand Research. Jest to najbardziej kompleksowa analiza marek pracodawców i czynników, które wpływają na ich atrakcyjność. W Polsce odbywa się po raz ósmy. W tej edycji wzięło udział blisko 6 tysięcy pracujących, poszukujących zatrudnienia i uczących się osób, w wieku od 18 do 65 lat. PGE zajęła w 2018 r. miejsce w pierwszej dziesiątce, umacniając tym samym pozycję stabilnego i pożądanego przez pracowników miejsca pracy.

PGE z nagrodą „Producent roku” w konkursie Liderzy Świata Energii [kwiecień 2018]

PGE Polska Grupa Energetyczna została laureatem konkursu Liderzy Świata Energii  w kategorii „Producent roku” za zakończone sukcesem przejęcie aktywów francuskiego EDF w Polsce – jedną z największych transakcji w sektorze elektroenergetycznym w ostatnich latach na krajowym europejskim rynku. Transakcja przejęcia EDF Polska, która weszła w skład Grupy PGE i zmieniła nazwę na PGE Energia Ciepła, została sfinalizowana 13 listopada 2017 r.

PGE najlepsza wśród spółek przemysłowych w XI edycji RESPECT Index [luty 2018]

Grupa PGE otrzymała najwyższy wynik wśród spółek z kategorii „przemysł” notowanych w indeksie RESPECT warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. PGE jest obecna w tym indeksie nieprzerwanie od 2011 roku.

gkpge_biuroPrasowe_site