PGE po raz kolejny w gronie RESPECT Index [grudzień 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna już po raz siódmy znalazła się wśród spółek wchodzących w skład RESPECT Index – zestawienia przedsiębiorstw prowadzących działalność w oparciu o zasady odpowiedzialności społecznej.

W skład RESPECT Index wchodzą spółki giełdowe działające zgodnie z najwyższymi standardami zarządzania w zakresie ładu korporacyjnego, ładu informacyjnego i relacji z inwestorami, dbające równocześnie o aspekty ekologiczne, społeczne i etyczne. Nazwa wskaźnika pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: responsibility (odpowiedzialność), ecology (ekologia), sustainability (zrównoważony rozwój), participation (współuczestnictwo), environment (środowisko), community (społeczności) i transparency (przejrzystość).

PGE na podium w konkursie „Liderzy Filantropii” [listopad 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna zajęła trzecie miejsce w zestawieniu ogólnym oraz pierwsze wśród firm z branży energetycznej w tegorocznym konkursie „Liderzy Filantropii”. Grupa została wyróżniona za przekazanie na cele charytatywne 6 049 147 złotych, co dało jej trzecie miejsce w zestawieniu ogólnym i tym samym awans o jedno miejsce w stosunku do zestawienia z poprzedniego roku.

„Liderzy Filantropii” to wyróżnienie przyznawane firmom, które przekazały w minionym roku najwięcej środków na cele społeczne. Organizatorem rankingu „Liderzy Filantropii” jest Forum Darczyńców. 

PGE wśród największych przedsiębiorstw energetycznych świata – Platts Top 250 [październik 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się na 79 miejscu prestiżowego rankingu Platts Top 250 Global Energy Company Rankings 2015. Tegoroczne zestawienie największych firm rafineryjnych i energetycznych świata zostało opublikowane 27 października w Singapurze.

Platts Top 250 to coroczny ranking oceniający wyniki finansowe firm rafineryjnych i energetycznych działających na całym świecie. Zestawienie powstaje od 2002 roku i sporządzane jest w oparciu o kluczowe wskaźniki – wartość aktywów, przychodu, zysku i zwrotu z zainwestowanego kapitału.

Eko mural w Solinie z nagrodą na Golden Drum 2015 [październik 2015]

Projekt ekologicznego muralu, który powstał na zaporze w Solinie tylko przy użyciu wody pod ciśnieniem, został nagrodzony podczas tegorocznej edycji festiwalu reklamowego Golden Drum. Agencja Scholz & Friends odpowiedzialna za przygotowanie projektu na zlecenie PGE Polskiej Grupy Energetycznej otrzymała nagrodę „Silver Drum” w kategorii „Outdoor”.

O nagrody w konkursie Golden Drum 2015 walczyło 256 agencji z 25 państw Europy Środkowo – Wschodniej, które zgłosiły w sumie 1208 kampanii. „Eko mural” był jednym z sześciu polskich projektów nagrodzonych podczas festiwalu.

PGE nagrodzona "Innowatorem WPROST 2015" [październik 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna znalazła się wśród firm nagrodzonych INNOWATORAMI WPROST 2015. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która była zwieńczeniem V edycji rankingu najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw prowadzonego przez tygodnik „Wprost”.

Statuetki INNOWATORÓW przyznawane są od 2011 r. i trafiają do najlepszych firm w najbardziej dynamicznych sektorach gospodarki: energetyce, farmacji, przemyśle, budownictwie, usługach dla biznesu, telekomunikacji i IT, finansach oraz nauce.

„Top Marka 2015” – PGE po raz kolejny najpopularniejszą marką w branży [październik 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna, dzięki największej liczbie punktów przyznanych za liczbę publikacji oraz ich zasięg, po raz kolejny może przypisać sobie tytuł wizerunkowego lidera branży energetycznej. Badanie „Top Marka 2015” zostało przeprowadzone przez miesięcznik „Press” i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

PGE wśród laureatów „Listków CSR” Polityki [maj 2015]

 PGE Polska Grupa Energetyczna uzyskała „Biały Listek CSR” przyznawany przez tygodnik Polityka oraz Deloitte. To kolejne potwierdzenie kompleksowego podejścia PGE do prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Laureaci zostali wybrani na podstawie przeprowadzonej wśród firm ankiety na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i badania audytowego. Pytania formularza zostały przygotowane w oparciu o zagadnienia normy ISO 26 000. Dotyczyły siedmiu najważniejszych dla zrównoważonego rozwoju aspektów: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego.

PGE z tytułem „Filar Budżetu” [maj 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała tytuł „Filar Budżetu”, czyli wyróżnienie przyznawane przez redakcję dziennika Rzeczpospolita przedsiębiorstwom odprowadzającym najwyższe podatki. Okazją do wręczenia wyróżnień było ogłoszenie Listy 500 – zestawienia największych polskich firm, w którego pierwszej piątce po raz kolejny znalazła się Grupa Kapitałowa PGE.

Oddziały PGE mocnymi filarami polskiej gospodarki [kwiecień 2015]

Cztery oddziały PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna zostały laureatami rankingu Filary Polskiej Gospodarki 2014. Doceniono je za dobre wyniki, wpływ na rozwój regionu, a także zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej. Pierwsze miejsca w swoich regionach zajęły Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów oraz Zespół Elektrowni Dolna Odra, natomiast drugie miejsca przyznano Elektrowni Turów i Elektrowni Opole.

Ranking Filary Polskiej Gospodarki organizowany jest przez „Puls Biznesu" przy współpracy czołowej agencji badawczej Millward Brown SMG/KRC. Jest pierwszym w Polsce katalogiem dużych firm, odgrywających czołową rolę w poszczególnych województwach.

PGE Obrót z tytułem "Handlowiec Roku" [kwiecień 2015]

W konkursie Lider Świata Energii PGE Obrót zdobyła tytuł „Handlowiec Roku”. To nagroda przyznana m.in. za działanie zgodnie z Dobrymi Praktykami Sprzedawców Energii Elektrycznej Towarzystwa Obrotu Energią (TOE) oraz za wysoką jakość obsługi.

Platynowe Megawaty dla PGE i Jubileuszowy Megawat dla Prezesa Marka Woszczyka [luty 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzymała statuetkę „Platynowy Megawat” za największą aktywność na rynkach energii elektrycznej w roku 2014. Wyróżnienie za największą aktywność na rynkach energii elektrycznej wśród domów maklerskich w ubiegłym roku otrzymała także jedna ze spółek grupy – PGE Dom Maklerski. Z okazji piętnastolecia swojej działalności Towarowa Giełda Energii przyznała również nagrody specjalne – „Jubileuszowe Megawaty”. Jednym z laureatów został Marek Woszczyk – Prezes PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Uroczystość wręczenie statuetek odbyła podczas gali zorganizowanej z okazji piętnastolecia działalności Towarowej Giełdy Energii – głównej platformy giełdowego hurtowego obrotu energią elektryczną.

PGE z tytułem "Tego, który zmienia polski przemysł" [luty 2015]

PGE Polska Grupa Energetyczna została uhonorowana tytułem „Tego, który zmienia polski przemysł” przyznawanym przez redakcję miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl.

Uroczystość przyznania tytułów odbyła się podczas gali wieńczącej Forum Zmieniamy Polski Przemysł. PGE Polska Grupa Energetyczna została wyróżniona w kategorii „Wielkie inwestycje energetyczne” za projekt Opole II, czyli budowę nowych, wysokosprawnych bloków energetycznych o łącznej mocy 1800 MW. Jest to największy projekt inwestycyjny w Polsce po roku 1989, a wartość kontraktu na jego budowę wynosi 11,6 mld zł brutto.

gkpge_biuroPrasowe_site