W ramach działalności sponsoringu sportowego Grupy Kapitałowej PGE podjęto decyzję o wspieraniu kariery sportowej Zofii Noteci-Klepackiej.

- Powodów jest kilka. Główny to taki, że to wyjątkowa osobowość polskiego sportu. Po pierwsze jest najlepszą polską zawodniczką w windsurfingu, aktualną wicemistrzynią świata w olimpijskiej klasie RS:X. Po drugie to zawodniczka ambitna, utalentowana, prezentująca najwyższy światowy poziom sportowy, która swoje sukcesy osiągnęła dzięki profesjonalnemu podejściu do codziennych obowiązków i ciężkiej pracy. Po trzecie łączą Nas żywioły: woda, wiatr i wzajemna dbałość o naturalne środowisko i sprawy ekologii. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że nie jest to przypadek a świadoma decyzja wspierania kariery sportowej bardzo ambitnej i dobrze rokującej osoby – mówi Dorota Idzi, Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE.

***

Zofia Noceti-Klepacka (ur. 26 kwietnia 1986 r. w Warszawie) – reprezentantka Polski w windsurfingu, mistrzyni (2007) i wicemistrzyni świata (2011, 2012) w olimpijskiej klasie RS:X. Reprezentuje klub YKP Warszawa. Startowała na Igrzyskach Olimpijskich - w Atenach (2004) zajęła 12. miejsce w klasie Mistral, w Pekinie (2008) w klasie RS:X wywalczyła 7 miejsce. Czterokrotnie była mistrzynią świata w kategorii juniorek oraz młodzieżowej. Zdobyła złoty medal mistrzostw świata seniorów w Portugalii w 2007 roku i srebrny w Perth cztery lata później.

gkpge_sponsoringSportu_site