Kapituła doceniła zaangażowanie PGE Polskiej Grupy Energetycznej SA w pomoc najlepszym sportowcom – na czele z siatkarzami PGE Skry Bełchatów i polskimi żużlowcami, zdobywcami drużynowego pucharu świata. Statuetkę czempiona – podczas Gali Mistrzów Sportu odbywającej się 7 stycznia br. w Teatrze Polskim w Warszawie – odebrał z rąk Ireny Szewińskiej Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych PGE, Piotr Szymanek.

- To dla mnie wielki honor, że mogę odebrać tę prestiżową nagrodę dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej, zwłaszcza z rąk Pani Ireny Szewińskiej, uosabiającej wszystko to, co w sporcie najcenniejsze: talent, ciężką pracę i wolę walki, które doprowadziły ją do największych sukcesów w historii polskiego sportu – powiedział Piotr Szymanek. - Dziękuję Kapitule, że doceniła naszą rolę we wspieraniu polskich mistrzów. Wspieramy polski sport, bo tak jak my, daje on dobrą, pozytywną energię.

PGE Polska Grupa Energetyczna SA jest dumna z niejednego osiągnięcia zawodników i drużyn, które wspiera. W Teatrze Polskim wyróżnienia odebrali m.in. polscy siatkarze, którzy zostali uznani drużyną 2011 roku. W barwach biało-czerwonych występuje kilku zawodników PGE Skry, którzy mieli ogromny wkład w sukces ekipy Andrei Anastasiego. Szczególnie Bartosz Kurek, który w plebiscycie na najlepszego sportowca 2011 roku zajął drugie miejsce. Nie można jednak zapominać o wkładzie w sukces Michała Winiarskiego, Karola Kłosa, Pawła Zatorskiego, Michała Bąkiewcza czy Marcina Możdżonka. Ten ostatni dziękując za wyróżnienie biało-czerwonych zwrócił podczas Gali uwagę na pomoc, jaką jego drużyna otrzymuje od lat od sponsora tytularnego.

- Dziękuję PGE Polskiej Grupie Energetycznej, że wspiera polską siatkówkę i polski sport - powiedział kapitan reprezentacji.

- Wsparcie PGE dla klubu w Bełchatowie ma teraz przełożenie na sukcesy reprezentacji i z lokalnej pomocy przerodziło się w coś zdecydowanie większego - przyznał prezes PGE Skry Konrad Piechocki. - To właśnie stabilne wsparcie dla naszego klubu przez wiele  lat zaowocowało zbudowaniem silnej marki mistrzów, wspaniałej i wyrównanej ligi i przyczyniło się do sukcesów reprezentacji. Bez pomocy takich partnerów jak PGE Polska Grupa Energetyczna to wszystko nie byłoby możliwe - dodał prezes, a trener PGE Skry Jacek Nawrocki uzupełnił: - To, co od 1991 roku zaoferowało nam PGE, pozwoliło na spokojne i konsekwentne budowanie sukcesu w Bełchatowie. Wspieranie budowy klubu przez te dwadzieścia lat dało nam komfort pracy. Bez PGE na pewno nie udałoby się stworzyć tak klasowej drużyny i przyciągnąć tak wielu wspaniałych sportowców.

Oprócz siatkarzy, PGE Polska Grupa Energetyczna SA wspiera także siatkarki Atom Trefl Sopot, koszykarzy PGE Turów Zgorzelec, piłkarzy PGE GKS Bełchatów, szczypiornistki SPR Lublin i żużlowców PGE Marma Rzeszów. Zwłaszcza ta ostatnia dyscyplina dostarczyła w ubiegłym roku wiele emocji – żużlowcy wywalczyli złoto w trakcie The FIM PGE Polska Grupa Energetyczna Speedway World Cup 2011.

- Rywalizacja o drużynowy puchar świata w żużlu była jedną z najważniejszych imprez w minionym roku, nad którą mecenat objęła PGE Polska Grupa Energetyczna - mówi Dorota Idzi, Zastępca Dyrektora Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PGE. - Gorzów Wielkopolski na dwa dni stał się żużlową stolicą świata, a zawody zapisały się złotymi zgłoskami w historii tej dyscypliny.

Firma zaangażowała się również w minionym roku w m.in. w XXXV Bieg Piastów oraz XIII Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Niezwykle istotnym wydarzeniem było także podpisanie umowy sponsoringu tytularnego PGE Areny Gdańsk. To największy projekt typu „Naming Rights” w Polsce.

- PGE Arena Gdańsk jest impulsem dla rozwoju miasta i polskiego sportu stwarzając nowe możliwości dla lokalnej społeczności. Dla Grupy Kapitałowej PGE jest to więc ważny projekt nie tylko z punktu widzenia budowania wizerunku i rozpoznawalności marki w regionie, z którym wiąże długofalowe plany rozwoju, ale także dowód odpowiedzialności społecznej. Z wizytą na stadionie i uczestnictwem w konkretnym wydarzeniu związane są emocje i niezapomniane wspomnienia. Misję budowania poczucia tej wspólnoty wzięła na siebie PGE Polska Grupa Energetyczna SA - dodaje Dorota Idzi.

gkpge_sponsoringSportu_site