Sebastian Letniowski zaprezentował całą gamę zagrań i trików niezbędnych do skutecznej gry na miękkim i nierównym podłożu. W trakcie treningu, który odbył się na sopockiej plaży, nie zabrakło m.in. widowiskowych prób strzałów z tzw. „przewrotki”.

Beach soccer, czyli piłka nożna plażowa, jako dyscyplina sportu funkcjonuje od 1992 roku. W Polsce została oficjalnie ustanowiona dekadę później. W jednej drużynie występuje pięciu zawodników – czterech w polu i bramkarz. Mecz podzielony jest na 12 – minutowe tercje.

"Aktywne lato z Atomówkami" to seria filmów z udziałem: eksperta/trenera danej dyscypliny, siatkarki z klubu PGE Atom Trefl Sopot oraz kibica poznającego razem z zawodniczką tajniki nowej dyscypliny sportu, którą można uprawiać na świeżym powietrzu. W dziewięciu odcinkach prezentowane są m.in: siatkówka plażowa, tenis, kitesurfing, jazda konna, beach soccer, pływanie, bieganie, windsurfing oraz żeglarstwo. Odcinek „Beach soccer” można obejrzeć tutaj, pozostałe filmy dostępne są na kanale YouTube PGE Atom Trefl Sopot.