W tegorocznej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 8-12 lipca 2011r., planowane są: koncerty na Rynku w Lublinie, w Bazylice oo. Dominikanów oraz w Teatrze im. Andersena. Wszystkie te miejsca znajdują się w sercu Lublin – na Starym Mieście. Integralną częścią wydarzenia będzie Klub Festiwalowy, czyli galeria sztuki oraz miejsce warsztatów artystycznych, projekcji filmowych, koncertów i spotkań artystów z widzami. Wydarzeniom artystycznym towarzyszy cykl debat pod tytułem - "Granice Europy" nawiązujący do aktualnego pytania o europejską tożsamość.

Główną gwiazdą będzie w tym roku: Watcha Clan. W programie Festiwalu są przewidziane również koncerty zespołów z Rosji, Austrii, Meksyku i Macedonii. Wśród artystów będą, m.in.: Kiril, Los de Abajo, Russkaja, Jan Trebunia-Tutka, Sedativa feat. Dawid Portasz, John Porter, Voo Voo.

PGE Polska Grupa Energetyczna jest zaangażowana w organizację Festiwalu już od kilkunastu lat. Sponsorowanie Festiwalu zapoczątkowała 2009 roku spółka, która weszła w skład Grupy: PGE Dystrybucja LUBZEL Sp. z o.o.

gkpge_sponsoringKultury_site