- Cieszymy się, że możemy być sponsorem wydarzenia o tak dużym znaczeniu dla polskiej sztuki i filmu, jakim jest niewątpliwie festiwal Dwa Brzegi. O naszym zaangażowaniu w ten właśnie projekt zdecydował sukces poprzednich edycji festiwalu. Także w tym roku liczymy na duże zainteresowanie zarówno przedstawicieli środowiska artystycznego, jak i widzów – mówi Romuald Zadrożny Dyrektor Departamentu Marketingu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Na miłośników sztuki, którzy odwiedzą festiwal czeka ponad 80 filmów z całego świata, wyjątkowy koncert artystów wykonujących muzykę z gatunku bossa nova prosto z Brazylii, liczne wystawy i wernisaże, a wszystko w otoczeniu urokliwego Kazimierza i Janowca. Wśród zaproszonych gości festiwalu są m.in. Krystyna Janda, Piotr Szulkin, Jan A.P. Kaczmarek, Jerzy Stuhr, Bruno Baretto - reżyser słynnej „Donny Flory i jej dwóch mężów”.

Uroczyste otwarcie festiwalu odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 16.00 w Kinie PGE, w którym przez 9 dni festiwalu wyświetlonych zostanie ponad 50 filmów. Wśród nich znajdą się zarówno premiery jak i filmy z  klasyki polskiego i światowego kina.

Szczegółowe informacje dotyczące aktywności PGE podczas Festiwalu znajdziecie Państwo na portalu www.sztukawymagaenergii.pl

gkpge_sponsoringKultury_site