Podpisanie umowy sponsorskiej filmu „Miasto 44” wpisuje się w  strategię PGE: łączy pasję, nowoczesność i spojrzenie w przyszłość z szacunkiem i pamięcią o historii.

Od wielu lat PGE Polska Grupa Energetyczna  inspiruje pozytywną energią płynącą z kultury i sztuki. Wsparcie inicjatyw artystycznych promuje polską kulturę, wpływa na rozwój lokalnych społeczności, dostarcza pozytywnych wrażeń i emocji, a także poszerza wiedzę i kształtuje budujące postawy obywatelskie. PGE obejmuje swoim patronatem ważne i wartościowe wydarzenia kulturalne – muzyczne, teatralne, filmowe.

Film „Miasto 44” to opowieść o odwadze, poświęceniu i uczuciach towarzyszących młodym powstańcom podczas 63 dni walk w stolicy. Film opowiada o młodych Polakach, którym przyszło stanąć do walki o swój kraj. Połączeni przyjaźnią bohaterowie „Miasta 44” tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia, bohaterstwa, ale też okrucieństwa, zdrady i zbrodni w niszczonej Warszawie.

Obraz jest realizowany przez Jana Komasę, jednego z najbardziej uzdolnionych i najczęściej nagradzanych filmowców młodego pokolenia w Polsce. W produkcji, obok uznanych aktorów, wzięli udział debiutanci wybrani w drodze castingu na terenie całej Polski. Za efekty komputerowe odpowiadają twórcy takich obrazów jak „Casino Royale”, „Incepcja” i „Nędznicy”. Pokaz specjalny filmu odbędzie się w ramach obchodów 70-tej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

,


„Miasto 44” to jedna z najważniejszych  i najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji ostatnich lat. Zdjęcia do filmu trwały równo 63 dni – dokładnie tyle, ile Powstanie Warszawskie. Przez plan przewinęło ponad 3000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 tysięcy ton gruzu. Obsada filmu, opierająca się niemal w 100 procentach na młodych aktorach, została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7000 osób.

„Miasto 44” trafi do regularnej dystrybucji kinowej 19 września 2014 roku.

gkpge_sponsoringKultury_site