„Fajna Ferajna” to film opowiadający o powstańczym zrywie widzianym oczami jego najmłodszych uczestników. Telewizyjna premiera tego fabularyzowanego dokumentu będzie miała miejsce w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na antenie TVP ABC. PGE Polska Grupa Energetyczna jest sponsorem głównym tej produkcji.

Film „Fajna Ferajna” powstał na podstawie książki autorstwa Moniki Kowaleczko-Szumowskiej. Zarówno książka, która pojawiła się w księgarniach na początku 2015 roku, jak i inspirowany nią film, opowiadają o różnych aspektach Powstania Warszawskiego z perspektywy biorących w nim udział dzieci.

Premiera fabularyzowanego dokumentu „Fajna Ferajna” w reżyserii Tomasza Stankiewicza odbyła się 9 grudnia 2014 r., w Muzeum Powstania Warszawskiego, które wspólnie ze Stowarzyszeniem Żołnierzy Pułku AK Baszta i Harcerską Fundacją Turystyczną Pomarańczarnia, objęło produkcję patronatem honorowym.

Premiera telewizyjna będzie miała miejsce na antenie TVP ABC, 1 sierpnia, o godz. 15.50. Film wyemitowany zostanie również tego samego dnia o godz. 20.15 oraz 2 sierpnia o godz. 10.35. „Fajna Ferajna” emitowana będzie także 30 i 31 sierpnia w lokalnych pasmach TVP Regionalnej.

gkpge_sponsoringKultury_site