Specjalista ds. analiz eksploatacyjnych Spółka: PGE Energia Odnawialna S.A. Nr ref: GKPGE/EO/DW/06/2018 Miejsce pracy: Elektrownia Wodna Żarnowiec

Opis stanowiska:

  • Przygotowywanie analiz parametrów eksploatacyjnych farm wiatrowych (np. produktywność, awaryjność i dyspozycyjność) oraz ocena projektów serwisowych, remontowych, awaryjnych
  • Przygotowywanie planów produkcji i eksploatacji farm wiatrowych
  • Prowadzenie analiz operacyjnych z zakresu danych SCADA
  • Kontrola wskazań urządzeń pomiarowych w rozliczeniach usług dystrybucyjnych i sprzedaży energii elektrycznej
  • Analizowanie kluczowych wskaźników efektywnościowych dla obszaru energetyki wiatrowej
  • Sporządzanie cyklicznych raportów operacyjnych
  • Realizacja analiz ukierunkowanych na rozwój i optymalizację procesów w obszarze eksploatacji farm wiatrowych
  • Formułowanie wniosków oraz rekomendacji z przeprowadzonych analiz, w szczególności pod kątem możliwości optymalizacji procesów w obszarze eksploatacji farm wiatrowych
  • Gromadzenie i archiwizowanie danych z obszaru eksploatacji farm wiatrowych
  • Prowadzenie ewidencji przeprowadzonych analiz

Profil idealnego kandydata:

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane kierunki: energetyka, elektroenergetyka, mechanika)
  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Biegła obsługa MS Office (w szczególności Excel)
  • Biegła obsługa programu SCADA
  • Wiedza z zakresu eksploatacji urządzeń wytwórczych
  • Umiejętność analizy, syntezy danych i wyciągania wniosków
  • Umiejętność przygotowywania okresowych raportów zarządczych
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca czytanie dokumentacji technicznej

Ze swojej strony gwarantujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie - adekwatne do posiadanego doświadczenia
  • Przyjazną atmosferę w pracy
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych

gkpge_kariera_site