„KREATYWNOŚĆ, PASJA, ENERGIA, BEZPIECZEŃSTWO – aktywizacja i integracja społeczności szkolnej”.

W ramach wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”, zespół wolontariacki z PGE Systemy realizuje projekt w Szkole Podstawowej nr 81 w Łodzi.

Wolontariusze PGE zakupili sprzęt sportowy dla uczniów. W pierwszej kolejności przeprowadzili rozmowy z dziećmi, wysłuchali potrzeb najmłodszych. Następnie udali się do sklepu sportowego, wózek sklepowy zapełniony został zgodnie z listą potrzeb wskazanych przez dzieci. Przekazany sprzęt sportowy to piłki, skakanki, rakietki do badmintona, gumy do skakania, hula-hop oraz klocki Clics, które od razu zdobyły serca uczniów. W trakcie spotkania powstały pierwsze wspólne budowle oraz przeprowadzono zabawy ruchowe. 

Wolontariusze również opowiedzieli dzieciom o pracy energetyków, a także o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej. Przedstawili wiele ciekawostek i eksperymentów ilustrujących działanie energii w przyrodzie.  W spotkaniu uczestniczyło około 50 uczniów

Poprzez aktywne uczestnictwo podczas przedstawienia „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” dzieci miały okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz podstawowe informacje na temat energii. A nowoczesne lalki, scenografia oraz piosenki sprawiły, że była to prawdziwa gratka dla dzieci, jak i nauczycieli. 

Moc książek jest tak duża, że zespół wolontariuszy PGE postanowił wzbogacić bibliotekę szkolną o nowe pozycje książkowe dla dzieci i dorosłych. Książki oklejone zostały etykietami, które wykonano w ramach działań wolontariatu. Nowe pozycje książkowe będą dla wolontariuszy bazą do wspólnego czytania i rozmów o emocjach z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.

Kolejne zaplanowane działania to spotkania z dziećmi, wspólne tworzenie i realizacja pomysłów na kreatywne przerwy oraz odświeżenie salki do zajęć ruchowych. Wszystko pod hasłem pasji i dobrych emocji!

gkpge_fundacja_site