Aranżacja kącika czytelniczego w szkole podstawowej w Starej Niedziałce, zbiórka książek wśród pracowników oraz konkurs dla dzieci promujący czytelnictwo, to projekt zrealizowany przez wolontariuszy z PGE Systemy w Warszawie.

Stara Niedziałka to niewielka wieś w gminie Mińsk Mazowiecki. Szkoła podstawowa nie posiadała  zbyt wiele środków na remonty i zakup książek. Pomysł kącika czytelniczego pojawił się jako alternatywa dla smartfonów, popularnych wśród dzieci podczas przerw między lekcjami. Niestety szkoła nie miała środków, aby taki kącik ufundować, stąd projekt który obejmował opracowanie koncepcji zaadaptowania części korytarza na kącik czytelniczy. Dodatkowo wymagane było odmalowanie ponad 200 metrów kwadratowych powierzchni ścian i sufitów, zakup wygodnych kanap i puf. Integralną częścią projektu była przeprowadzona w sierpniu zbiórka książek wśród pracowników PGE Systemy. Rezultaty akcji zaskoczyły samych organizatorów, bowiem zebrano ogromny karton książek, które wzbogaciły zbiory biblioteki oraz wypełniły półki we wspomnianym kąciku czytelniczym.

Cały projekt zakończył się uroczystym otwarciem w pierwszym dniu nowego roku szkolnego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, rodzice, dyrekcja i nauczyciele, oraz wójt gminy Mińsk Mazowiecki. Dodatkowo ogłoszono wyniki konkursu dla dzieci na plakat promujący czytelnictwo.

Zespół projektowy we współpracy z nauczycielami i rodzicami dzieci przepracowali ponad 200 godzin na rzecz szkoły w Starej Niedziałce.

 

gkpge_fundacja_site