Stworzenie sali do zajęć z integracji sensorycznej dla najmłodszych mieszkańców Duczek, uczęszczających do Przedszkola im. Pszczółki Mai, to kolejny projekt realizowany przez wolontariuszy PGE.

W wyniku przeprowadzonych prac przedszkole zyskało nowe pomieszczenie, wyposażone w specjalistyczny sprzęt z zakresu integracji sensorycznej. Miejsce to pozwala na prowadzenie w komfortowych warunkach zajęć terapeutycznych z dziećmi, które np. mają problem z utrzymaniem koncentracji. Dodatkowo, pomieszczenie będzie mogło być wykorzystywane również przez psychologa przedszkolnego do pracy indywidualnej z podopiecznymi. W remoncie pomieszczenia udział wzięli wolontariusze PGE z PGE SA, rodzice oraz same przedszkolaki z Duczek, które chętnie pomagały w urządzaniu sali.

Ponadto, poza realizacją projektu dla dzieci z przedszkola na terenie placówki  została zorganizowana zbiórka rzeczy dla dzieci przebywających długotrwale w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzięki niej udało się zgromadzić odzież, książki, kredki i zabawki (m.in. pluszaki, lalki, wiele zabawek interaktywnych, kilkanaście opakowań puzzli oraz ogromne pudło klocków). Wspólna praca wolontariuszy PGE, osób wspierających wolontariat PGE, grona pedagogicznego przedszkola oraz wielu rodziców dzieci uczęszczających do placówki w Duczkach pokazała, że bezinteresownie przekazywana dalej energia wywołuje dużo radości u wszystkich, którzy jej doświadczają.