PGE Dystrybucja, PGE EJ1 oraz PGE GiEK wspólnie z Fundacją PGE – Energia z Serca rozdały ponad 3 500 tornistrów dla uczniów klas najmłodszych klas z potrzebujących rodzin. Jest to kontynuacja realizowanej od 13 lat akcji „Energetyczny tornister”.

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, ale szczególnie ważny jest on dla pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalną niespodziankę.

Ponad 3 500 uczniów otrzymało kolorowe plecaki, w których znajdują się również najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier, plastelina, bibuła, nożyczki. Dodatkowo, do każdego plecaka dołączony jest odblaskowy miś, dzięki któremu dzieci będą widoczne na drogach i będą mogły bezpiecznie chodzić do i ze szkoły.

W tym roku energetyczne tornistry otrzymają dzieci z województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. W ramach akcji współpracowaliśmy z Miejskimi i Gminnymi Ośrodkami Pomocy, które pomagały nam dotrzeć do najbardziej potrzebujących rodzin.

gkpge_fundacja_site