PGE Dystrybucja, PGE EJ 1, PGE GiEK oraz PGE Systemy wspólnie z Fundacją PGE rozdały niemal 3 000 tornistrów uczniom najmłodszych klas z potrzebujących rodzin. Jest to kontynuacja realizowanej od 14 lat akcji „Energetyczny tornister”.

Początek września to wyjątkowy czas dla wszystkich uczniów, ale szczególnie ważny dla pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. To właśnie na nich co roku czekają wspaniałe wyprawki. W przekazanych tornistrach znajdują się również najpotrzebniejsze przybory szkolne, m.in. zeszyty, piórniki, kredki, farby, pędzelki, kolorowy papier i plastelina. Dodatkowo każde dziecko otrzymało odblaskowego misia, dzięki któremu będzie widoczne na drodze i będzie mogło bezpiecznie chodzić do szkoły.

Tornistry trafiły do dzieci z 9 województw: lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Najbardziej potrzebujące rodziny zostały wskazane przez miejskie i gminne ośrodki pomocy. 

 

gkpge_fundacja_site