Fundacja PGE po raz trzeci przekazała darowiznę dla Fundacji Niezapomniani. Środki zostały przekazane na organizację biegu GROM Challenge „Siła i Honor”, który odbył się 11 września br.

Tegoroczny bieg to już trzecia edycja wydarzenia, która odbywa się dzięki wsparciu Fundacji PGE. Cieszymy się, że możemy dofinansować projekt, który nie jest tylko i wyłącznie wydarzeniem  sportowym. Niesie on też przesłanie - kształtuje i rozwija postawy patriotyczne w społeczeństwie – mówi Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

GROM Challenge „Siła i Honor” to ekstremalny bieg terenowy o długości ok. 25 km. Odbywa się raz w roku we wrześniu na pamiątkę pierwszej selekcji do Jednostki Wojskowej GROM, która odbyła się w Bieszczadach w 1991 roku. Podczas biegu uczestnicy mogą wziąć udział w licznych zadaniach dodatkowych i specjalnych. Jak podczas prawdziwej selekcji, instruktorzy – wolontariusze Fundacji NIEZAPOMNIANI - wywodzący się z GROM-u stawiają przed uczestnikami zadania i oceniają ich wykonanie.

GROM Challenge to wydarzenie, które na trwałe zaistniało w świadomości osób chcących nieszablonowo spędzić jeden z wrześniowych weekendów i sprawdzić się podczas imprezy wzorowanej na selekcji do GROM-u. Co roku rozwijamy się i wprowadzamy nowe zadania. W tej chwili przygotowywana jest strzelnica snajperska. Mamy nadzieję, że będzie ona wykorzystana już w przyszłorocznej edycji. To wszystko nie byłoby możliwe, m.in.: dzięki darowiźnie od Fundacji PGE, która już kolejny rok wspiera nas finansowo mówi Tomasz Biszczak, prezes zarządu Fundacji Niezapomniani.

Fundacja Niezapomniani organizuje GROM Challenge od 9 lat. Wydarzenie jest adresowane do ludzi chcących przeżyć wyjątkowe przygody i lubiących sporty ekstremalne. Uczestnicy cenią sobie aktywność sportową, połączoną z wysiłkiem intelektualnym. Poprzez sport propagowane jest poświęcenie dla dobra Ojczyzny i obrony najwyższych wartości narodowych.

Projekty patriotyczne są wspierane przez Fundację PGE od lat. W bieżącym roku Fundacja przekazała darowizny m.in.: na wydanie albumów: „Powstanie Warszawskie 1994” i „Wojna z Rosją Bolszewicką 1919-1920” czy też remont kwatery A-20 Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie – kwatery batalionu „Zośka” oraz na rewitalizację przestrzeni na placu Męczenników Warszawskiej Woli.

 

 

 

foto: GROM Challenge - Edyta Korpuczyńska

gkpge_fundacja_site