Jak powstają sadzonki sosny gotowe do wysadzenia? Jak długo wzrasta siewka? Jak długo wzrasta sadzonka aby była gotowa do wysadzenia w lesie? O tym i o wielu innych fascynujących tajemnicach świata przyrody opowiadamy w kolejnym odcinku cyklu edukacyjnego „Energia Krzywego Lasu”.

Prezentowany film został zrealizowany w Szkółce Leśnej w Łobzie. To właśnie tutaj wzrastać będą sadzonki wysiane z pozyskanych nasion, które trafią do nowego Krzywego Lasu.

Seria materiałów wideo przedstawia etapy tworzenia lasu w procesie rewitalizacji, który ma miejsce w Krzywym Lesie w Nowym Czarnowie. Pierwszy odcinek zrealizowany został w lutym i przedstawiał etap pozyskiwania szyszek z krzywych drzew. Zbiór szyszek odbywał się w miesiącach zimowych, by móc zebrać nasiona z koron drzew jeszcze wówczas, gdy szyszki są zamknięte.

Drugi odcinek opisywał etap pozyskiwania nasion z szyszek i zarejestrowany został w Nadleśnictwie Dębno. Kolejny etap edukacyjnych przygód z Energią Krzywego Lasu przygotujemy już z momentu sadzenia nowego Krzywego Lasu.

Rewitalizacja Krzywego Lasu prowadzona jest dzięki wspólnemu zaangażowaniu Gminy Gryfino, Nadleśnictwa Gryfino oraz Fundacji PGE i Grupy PGE. Fundacja PGE jest partnerem strategicznym rewitalizacji Krzywego Lasu. Projekt jest częścią programu „Lasy Pełne Energii” realizowanego w Grupie PGE od 21 lat. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=s9-kX0F_3r4 i śledzenia kolejnych odcinków.

 

 

gkpge_fundacja_site