Wolontariusze PGE, a na co dzień pracownicy łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, stworzyli w ogrodzie przedszkolnym na betonowym osiedlu strefę przyrody dla dzieciaków.

W Przedszkolu Miejskim nr 7 w Łodzi ogród dla dzieci jest bardzo mały i pozbawiony był „naturalnego wyposażenia”. Zakupione zabawki i sprzęty ogrodowe zapewniały dzieciom atrakcyjne spędzenia czasu, ale wciąż brakowało roślin, pozwalających na poznawanie przez dzieci świata fauny i flory w naturze, a nie tylko z kartek książeczek.

Bez roślinności to miejsce było zimne, chłodne, ale… wszystko zmieniło się za sprawą wolontariuszy PGE, którzy w środku „betonowego osiedla” stworzyli miejsce przyjazne ptakom, małym ssakom, owadom - pozwalające na obserwacje środowiska naturalnego przez milusińskich.

Zespół wolontariuszy przy wsparciu nauczycieli i rodziców przedszkolaków swoje prace nasadzeniowe rozpoczął dopiero jesienią, gdyż ubiegłoroczne lato i panujące upały nie stwarzały w lecie możliwości przetrwania zasadzonym krzewom, drzewkom, bylinom.

Dzięki temu jesiennemu sadzeniu w tworzeniu barwnego ogrodu włączyły się przedszkolaki, które już wróciły z wakacji i z chęcią uczestniczyły w „grzebaniu w ziemi”. Posadzone roślinki mogli nazwać swoimi i podczas „wyjść” do ogrodu doglądać i podlewać je. Jesień sprzyjała również obserwacji przyrody, jej przygotowaniom do nadchodzącej zimy oraz podglądaniu zachowań zwierząt odwiedzających ogród.

Na zakończenie projektu wolontariusze PGE przygotowali dla dzieci pogadanki na temat: bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej, Grupy Kapitałowej PGE oraz powstawaniu prądu i różnych jego źródłach. Interaktywna pogadanka spotkała się z zainteresowaniem dzieci i przyniosła wiele radości nie tylko tym najmłodszym.

Z inicjatywy wolontariuszy PGE do lekcji bezpieczeństwa przyłączyli się strażnicy miejscy, którzy również byli w zespole wolontariackim. Podczas kolejnego spotkania z przedszkolakami strażnicy i energetycy kontynuowali rozmowy o bezpieczeństwie, prezentowali sposoby postępowania z osobami poszkodowanymi, uczyli reanimacji oraz najważniejszych numerów telefonów w przypadku zagrożenia zdrowia i życia, wśród których oczywiście był numer 991…

 

gkpge_fundacja_site