Jednym z projektów zrealizowanych w 6 edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” było działanie prowadzone w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Giżycku przez wolontariuszy, którzy na co dzień pracują w białostockim oddziale PGE Dystrybucja.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Giżycku jest placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z zaburzeniami zachowania, zagrożonej niedostosowaniem społecznym. Do zadań Ośrodka należy eliminowanie przyczyn i przejawów zaburzeń zachowania oraz przygotowanie wychowanków do życia zgodnego z powszechnie obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi. 

Od października do grudnia sześcioro wolontariuszy PGE, odwiedzało ośrodek i tworzyło miejsce, gdzie młodzież może odkrywać swoje talenty, ale także relaksować się i rozwijać poprzez sztukę. W tym celu wolontariusze adaptowali salkę lekcyjną na salę do arteterapii, tworząc  w niej zupełnie inną przestrzeń.

W ośrodku bowiem dotychczas brakowało dedykowanego miejsca do prowadzenia terapii poprzez sztukę a dzięki wolontariuszom PGE miejsce takie nie dość, że się pojawiło, to jeszcze wzbudziło tak duże zainteresowanie, że o frekwencję na zajęciach nie należy się martwić.

Wolontariusze PGE przekształcili salę lekcyjną w sprzyjającą twórczości pracownię. Pomalowali i wyrównali ściany, zamontowali energooszczędne, ale też bardzo efektywne oświetlenie, zakupili i poskręcali meble, a także dostarczyli inspirujące pomoce dydaktyczne i materiały rękodzielnicze.

Przez kilka miesięcy pracy, wolontariusze PGE zaprzyjaźnili się również z wychowankami i nie dziwi fakt ich uczestniczenia w spotkaniach okolicznościowych kadry i wychowanków MOS-u.

- To nasza kolejna przygoda z wolontariatem i z ludźmi, którym można pomóc. Kolejny raz udało nam się zrealizować „coś”, co cieszy, nie tylko obdarowywanych, ale także nas – dodaje z uśmiechem, wieloletnia wolontariuszka programu wolontariatu pracowniczego PGE.

gkpge_fundacja_site