Jeden z najliczniejszych zespołów wolontariackich przygotował dla dzieciaków ze Świetlicy Podwórkowej w Łodzi - mnóstwo wakacyjnych atrakcji.

Wolontariusze PGE w październiku zakończyli cykl wakacyjnych warsztatów edukacyjno-twórczych dla dzieci i młodzieży ze Świetlicy Podwórkowej przy ul. Pomorskiej 54 w Łodzi.

Nie tylko poprowadzili zajęcia o elektryczności, ale też wspólnie z dziećmi wykonali woskowijki, które są wielorazowym zamiennikiem folii aluminiowej.

Dużą atrakcją dla dzieci okazało się, tworzenie własnego podręcznego lasu w szkle, czyli niewymagającego opieki - mini ekosystemu.

Dodatkowo w ramach projektu wolontariackiego zakupiony i zamontowany został panel fotowoltaiczny i klimatyzator.

Warsztaty pomogły dzieciom zrozumieć m.in. proces powstawania prądu, zasady działania panelu fotowoltaicznego, a także jak dbać o środowisko poprzez recyklingowe tworzenie toreb zakupowych ze zbędnych T-shirtów. Dzieciaki poznały też styl życia w duchu „zero waste”, czyli zero marnowania. Mimo wielu atrakcji zorganizowana została jeszcze jednodniowa wycieczka do zoo i oceanarium we Wrocławiu.

A na zakończenie projektu wolontariusze i podopieczni  Świetlicy Podwórkowej wspólnie zmagali się na torach w kręgielni, rywalizując i znakomicie się bawiąc.

gkpge_fundacja_site