Aranżacja harcówki, wyposażenie zuchów i harcerzy w pomoce dydaktyczne oraz organizacja pikniku z turniejem gier planszowych to efekt działań zespołu wolontariackiego złożonego z pracowników PGE Energia Odnawialna, PGE Obrót, PGE Obrót O. Warszawa i Energo-Tel.

Głównym celem projektu była aranżacja pomieszczenia harcówki 56 szczepu „Arkadia” w Warszawie wraz z renowacją mebli i doposażeniem pomieszczenia. Wolontariusze PGE dołożyli wszelkich starań, aby harcerze i zuchy mogły spotykać się i pracować w przyjaznym i estetycznym pomieszczeniu. Przez ponad 20 godzin jedenastoosobowy zespół wygładzał i malował ściany, odnawiał i naprawiał meble, wyszlifował i polakierował wielką drewnianą skrzynię, przygotował nową tablicę z logo szczepu.

- Zachowaliśmy parametry, kształty i historyczne kolory twórców wzoru najstarszego szczepu w Warszawie, co było nie lada wyzwaniem – mówi Monika Stasińska, liderka zespołu.

Pomieszczenie zostało dodatkowo doposażone w plisy okienne i wygodne siedziska oraz własnoręcznie uszyty materac z gąbką do siedzenia. Udało się wywołać i oprawić zdjęcia harcerzy, które zawisły na ścianie harcówki i stanową piękne nawiązanie do działalności i aktywności zuchów i harcerzy. Stworzono też mały kącik kuchenny, dzięki któremu podczas zbiórek będzie można napić się gorącej herbaty.   

- Rozesłaliśmy do pracowników naszych spółek komunikat z informacją o zbiórce używanych gier planszowych oraz artykułów biurowych. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Udało się zebrać naprawdę dużo gier oraz mnóstwo artykułów plastycznych: farby, plasteliny, kredki i papiery ozdobne – dodaje Monika Stasińska.

Uroczyste otwarcie odmienionej harcówki odbyło się podczas pikniku szkoły. W czasie pikniku wolontariusze PGE zorganizowali turniej gier planszowych pod hasłem „Ćwicz głowę, zagraj z nami w gry planszowe”. Wolontariusze przekazali harcerzom klucz do harcówki oraz zebrane artykuły. Efekt końcowy był dla dzieci dużym zaskoczeniem, nie kryły radości i podziwu dla zaangażowania i wkładu pracy wolontariuszy.

gkpge_fundacja_site