W Szkole Podstawowej im. Józefa Pawlikowskiego w Rozprzy powstała nowa sala korekcyjno-kompensacyjna dla dzieci z wadami postawy.

Wolontariusze PGE pracowali w pocie czoła, aby zdążyć przed pierwszym września z ukończeniem remontu sali. Dzięki ich pracy powstało miejsce, gdzie nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia z dziećmi wymagającymi wsparcia ze względu na wady postawy.

- W dzisiejszych czasach dzieci za mało się ruszają, zbyt dużo czasu spędzają przez telewizorem, czy komputerem, dlatego też w naszej szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia korekcyjne, mające na celu niwelowanie wad postawy u naszych uczniów – mówi Lidia Świrska, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Rozprzy. – Bardzo cieszymy się, że wolontariusze PGE postanowili nas wesprzeć i dzięki ich zaangażowaniu powstanie miejsce tak potrzebne naszej szkole i naszym uczniom.

- Przychodzimy tu w wolnych chwilach, praktycznie codziennie, i powoli posuwamy się do przodu w pracach remontowych – mówi Tomasz Odrzywół, który już po raz drugi jest liderem zespołu wolontariackiego, działającego na rzecz lokalnej społeczności, z której się wywodzi. - Jak ma się dobry zespół, sprawdzonych ludzi – przyjaciół, to wszystko idzie jak z płatka – dodaje.

gkpge_fundacja_site