Wolontariusze PGE stworzyli piękną, kolorową szatnię dla łódzkich przedszkolaków.

Przedszkole Miejskie nr 71 w Łodzi usytuowane jest w śródmieściu miasta, pełnym starych kamienic i pozbawionych zieleni podwórek. Otoczenie nie ma w sobie nic kolorowego, podobnie jak świat przedszkolaków, które, w zdecydowanej większości, są podopiecznymi (wraz z rodzinami) tutejszego MOPSu. Dlatego też grupa wolontariuszy PGE, pracowników PGE Dystrybucja O. Łódź-Miasto, postanowiła w ten szary świat przedszkolaków wnieść trochę kolorów. 

W wakacyjne miesiące, gdy przedszkole było puste, odnowili parter przedszkola, gdzie znajduje się przede wszystkim szatnia dla dzieci i pomieszczenia pomocnicze. Później zakupili i zmontowali we troje 100 kolorowych szafek, które wniosły do weselszego już pomieszczenia mnóstwo koloru.

Gdy maluchy wróciły po wakacjach nie poznały swojego przedszkola.

- To dla nas wielkie wsparcie i ogromna radość dla dzieci – mówi wychowawczyni jednej z grup. – Aż nie chce się wierzyć, że są ludzie, którzy tak bezinteresownie chcą i robią coś dla innych.

Do tego przedszkola trafiłem przypadkiem – mówi Marek Sikora, lider zespołu. – Wiosną szedłem łódzką ulicą Rewolucji, która nie jest najpiękniejszym miejscem naszego miasta i ze zdziwieniem zobaczyłem, że w jednej w kamienic, bez ogródka, znajduje się przedszkole. Wszedłem, rozejrzałem się, dopytałem o potrzeby i właściwie w jednej chwili zdecydowałem, że dobrze byłoby dla tych dzieci coś zrobić w ramach wolontariatu. I udało się, razem z zespołem wnieśliśmy do przedszkola trochę kolorów. 

gkpge_fundacja_site