Zakończył się już projekt wolontariuszy PGE w Szkole Podstawowej nr 204 w Łodzi. Dotyczył on odnowienia dwupokojowej świetlicy szkolnej.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 lipca. Codziennie po pracy niemal przez 3 tygodnie wolontariusze PGE przyjeżdżali do szkoły i zostawiali w niej naprawdę dużo swojej pozytywnej energii. Pracowali nad oczyszczeniem ścian z naklejek i zabrudzeń, poprzez gipsowanie, szlifowanie i gruntowanie. Wolontariusze musieli również usunąć zacieki na suficie po zalaniu. Pomimo trudności ze wszystkim dali sobie radę.

Wymienione zostały też lampy oświetleniowe i instalacja w mniejszym z pomieszczeń świetlicowych, zakupione zostały również stoliczki i krzesła, aby dzieciaki mogły wygodnie usiąść i odrobić prace domowe. Wymieniono część drzwi na dźwiękoszczelne, co pozwoli uczniom pracować w ciszy i skupieniu. Z pozyskanych środków udało się zakupić też pomoce dydaktyczne m. in. gry planszowe, quizy, klocki i  zestawy gier, które urozmaicą spędzanie czasu w nowej i radosnej świetlicy szkolnej.

Od początku byliśmy przekonani, że taka forma pomocy naprawdę się przyda i mieliśmy rację. Wszystko poszło naprawdę świetnie. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak zareagują  dzieciaki, gdy zobaczą nową świetlicę - mówi Marzena Klepczyńska, liderka zespołu. 

Zdjęcia: Artur Dusza, Marzena Klepczyńska

gkpge_fundacja_site