Wolontariusze PGE z Warszawy przez kilka dni remontowali pokój dla chorej dziewczynki. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy, mała Maja może wracać do zdrowia w nowo zaaranżowanym wnętrzu.

Pracownicy Posterunku Energetycznego Radoszyce (PGE Dystrybucja O. Skarżysko-Kamienna) przekazali do dyspozycji małych mieszkańców Sielpi wyremontowany plac zabaw 26 czerwca, podczas nieco spóźnionych obchodów Dnia Dziecka.

Zespół pracowników ze Skarżyska w wolontariacie bierze udział po raz trzeci, wciąż remontując kolejne obiekty. Tym razem postanowili odnowić  (wyczyścić i odmalować) plac w niewielkiej miejscowości Sielpia Wielka oraz zakupić i zamontować atrakcyjne nowe urządzenia do dziecięcych zabaw.  W tym roku energetycy zarazili ideą wolontariatu swoje żony, które – jak same mówią – z entuzjazmem dołączyły do zajęć „pozalekcyjnych” mężów. Pomoc pań bardzo się przydała szczególnie podczas malowania i projektowania ustawienia nowych urządzeń.  Oczywiście to one również były motorami napędowymi pikniku, na który niemal wszystkie panie z Sielpi  przyniosły smakołyki. Zabawa przypadła do gustu zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom spotkania.  Niestety, wolontariusze – energetycy musieli przed czasem opuścić piknik, aby usuwać skutki nawałnicy, która przeszła w okolicy Radoszyc i Paradyża.

Zdaniem małych ekspertów wyremontowany plac zabaw ”to super miejsce, w którym będą się spotykać codziennie”.  

gkpge_fundacja_site