​Miło nam poinformować, że zwyciężczynią konkursu na imiona dla źrebaków z Puszczy Solskiej jest Sylwia Kirkowska z PGE GiEK. Od dziś koniki dumnie noszą imiona Harolina i  Toktos.

Kilka lat temu Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne dzięki dotacji Fundacji PGE zakupiło dwie klacze koników polskich - Hanię i Tarcicę. To rasa bardzo odporna na trudne warunki środowiskowe. Nie potrzebują stajni, można je wypasać przez cały rok „pod chmurką”. Ich pojawienie się na pastwiskach w okolicach Puszczy Solskiej wzbogaciło bioróżnorodność tych terenów.

Niedawno obie klacze się oźrebiły. Hania urodziła klaczkę, Tarcica - ogierka. Zwłaszcza w życiu Hani było to szczególne wydarzenie. Jest to jej pierwszy żeński potomek - do tej pory rodziła same ogierki. Hania to zresztą ciekawy przypadek - jest prawdziwą damą wśród klaczy i materiałem na modelkę. Uwielbia pozować do zdjęć i ta fotogeniczność zapewniła jej już wiele medali na krajowych wystawach.

Nowonarodzone koniki potrzebowały tylko imion i w tej sprawie Fundacja PGE wraz z Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznym zwróciła się do pracowników GK PGE, którzy jak zwykle nie zawiedli. Otrzymaliśmy bowiem 230 zgłoszeń do konkursu na imię dla koników. 

Dziękujemy wszystkim za przesłane zgłoszenia i gratulujemy zwyciężczyni!   

gkpge_fundacja_site