Fundacja PGE przekazała świąteczne paczki dla seniorów z Podkarpacia oraz kombatantów mieszkających na Wileńszczyźnie

Fundacja PGE przekazała świąteczne paczki dla seniorów, którzy ucierpieli w tegorocznej powodzi na Podkarpaciu. Paczki otrzymali także kombatanci i weterani Armii Krajowej oraz Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie.

PGE po raz kolejny niesie pomoc poszkodowanym w wyniku lipcowej powodzi na Podkarpaciu. Fundacja PGE przygotowała paczki świąteczne dla seniorów i osób samotnych, a następnie we współpracy z Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej zostały one przekazane seniorom przez wolontariuszy . Paczka dla seniora jest kontynuacją wsparcia dla osób doświadczonych klęską powodzi.

Świąteczne upominki od Fundacji PGE otrzymali także kombatanci i weterani Armii Krajowej oraz Polacy mieszkający na Wileńszczyźnie, dzięki współpracy żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego oraz Stowarzyszenia Odra Niemen.

W przededniu Wigilii chcemy przekazać powodzianom z Podkarpacia oraz naszym Rodakom na Wileńszczyźnie wiadomość, że mogą liczyć na nasze wsparcie. Fundacja PGE dokłada wszelkich starań, by rozświetlić święta potrzebującym pomocy – mówi Zbigniew Kajdanowski, prezes zarządu Fundacji PGE.

Fundacja PGE wspiera lokalne działania społeczne, w tym pomoc osobom  starszym i samotnym, jak również rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. W lipcu br. PGE przekazała darowiznę w wysokości 1 mln złotych dla Caritas Archidiecezji Przemyskiej i Caritas Diecezji Rzeszowskiej na pomoc osobom dotkniętym skutkami powodzi na Podkarpaciu.

gkpge_fundacja_site