Już po raz czwarty w najbliższą sobotę - 11 lipca, spod siedziby PGE S.A. ruszy charytatywna wyprawa rowerowa, by zebrać środki na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Akcja organizowana jest przez Pawła Szpryngiela pracownika PGE S.A. oraz "Tour de Fundację".

Od 11 do 15 lipca Paweł z pięcioma innymi osobami w ramach akcji Tour de Fundacja pokona na rowerze ponad 700-kilometrową trasę ze stolicy do nadmorskiego Jantaru i z powrotem. Razem z nimi w ramach zabezpieczenia pojedzie safety car udostępniony przez firmę 4Mobility.

Celem charytatywnej podróży jest zebranie środków na rehabilitację dzieci z niepełnosprawnościami i umożliwienie im wyjazdu na dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny nad Bałtykiem.

Akcja jest formą podziękowania darczyńcom, dzięki którym niepełnosprawne dzieci oraz ich opiekunowie mogą wyjechać na wakacyjny turnus rehabilitacyjny do ośrodka w Jantarze, a dodatkowo skorzystać z zajęć hipoterapii oraz dogoterapii.

W tegorocznym turnusie rehabilitacyjnym, ze względu na obostrzenia sanitarne spowodowane epidemią Covid-19, weźmie udział 12 dzieci.

Pięć dni, ponad 700 km rowerowej wyprawy i dużo pozytywnej energii. Swoje kilometry, by dać uśmiech dzieciom, może dołożyć każdy. Wystarczy wziąć swój rower, przyjechać w sobotę o godz. 8:00 na ul. Mysia 2, i wraz z Pawłem przejechać wybrany dystans, promując w ten sposób ideę pomocy małym podopiecznym Tour de Fundacji.

 

Zdjęcia z zeszłorocznej wyprawy

gkpge_fundacja_site