Dom „Betlejem” to ośrodek dla ludzi bezdomnych, chorych i samotnych, w którym Wspólnota Chleb Życia stara się stworzyć miejsce do godnego życia i umożliwić powrót do społeczeństwa. To tam wolontariusze PGE postanowili zrealizować swój projekt.

W domu w Warszawie przy ul.Gniewkowskiej mieszkają 84 osoby. Wolontariusze PGE dzięki środkom pozyskanym z Fundacji PGE w ramach programu Wolontariatu Pracowniczego PGE wymienili oświetlenie w największej sali Domu Betlejem (jadalni), zakupili pralkę i lodówkę oraz przygotowali dwie kolacje dla mieszkańców domu. Oprócz wykonanych prac niewątpliwą wartość projektu stanowiły spotkania wolontariuszy PGE z mieszańcami domu. W ciągu kilku wizyt odbyli kilkadziesiąt rozmów i przekazali drobne upominki (smycze, breloczki, notatniki z logo PGE) mieszkańcom. 

Projekt był odpowiedzią na zapotrzebowanie, jakie zgłosili sami podopieczni Wspólnoty – konieczna była wymiana oświetlenia w miejscu, gdzie osoby chore i starsze spędzają wspólnie czas podczas posiłków i innych zajęć. Dzięki wymianie starych świetlówek na nowe lampy LED wolontariusze PGE poprawili efektywność energetyczną domu. Zwiększyło się także bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców domu. Projekt wpłynie również na obniżenie rachunków za prąd całego domu.

gkpge_fundacja_site