O wielkim sercu i zaangażowaniu wolontariuszy PGE mogli ostatnio przekonać się podopieczni Fundacji Azylu Koci Świat. Pracownicy GK PGE wraz z przyjaciółmi pomogli w stworzeniu nowej przestrzeni dla zwierząt. To jednak tylko część ich projektu.

W miejscowości Kątne pod Nasielskiem (woj. mazowieckie), z dala od miejskiego zgiełku, wśród pól i lasów, istnieje  miejsce, gdzie bezdomne i schorowane zwierzaki znajdują opiekę, wracają do zdrowia i uczą się na nowo ufać ludziom. To właśnie tu na początku maja pojawili się wolontariusze PGE, którzy postanowili pomóc bezdomnym psom i kotom, podopiecznym Fundacji Azylu Koci Świat

Zespół wolontariuszy PGE tworzą pracownicy PGE SA, PGE EJ 1, PGE Systemy i PGE EO oraz kilkoro przyjaciół spoza grupy. Wbrew swojej nazwie Azyl Koci Świat to niezwykłe przytulisko, gdzie schronienie znajdują nie tylko koty, ale także psy, konie, kozy, a nawet kury. Sama placówka funkcjonuje wyłącznie dzięki wsparciu darczyńców, dlatego każda pomoc jest dla niej na wagę złota.

W ramach projektu wolontariusze PGE pomogli w utwardzeniu i zadaszeniu dwóch psich wybiegów o łącznej powierzchni 160 mkw. Dzięki temu kapryśna aura nie będzie już aż tak doskwierać czworonożnym mieszkańcom Azylu. - Jako pracownik PGE EJ 1 jestem bardzo wrażliwy na kwestie związane z bezpieczeństwem. Uważam, że skoro zapewniamy bezpieczeństwo plikom i wydrukom, to należy się ono również psiakom. Z entuzjazmem wziąłem więc udział w budowie zadaszenia ich wybiegów, aby chronić je przed deszczem i zbyt silnym słońcem – podkreśla wolontariusz.

Dla kocich rezydentów wolontariusze PGE przygotowali bawialnię, w której znalazły się własnoręcznie przez nich wykonane zabawki, m.in. drapaki i drabinki. Przy ich tworzeniu wolontariusze kierowali się ideą recyklingu - większość zabawek została wykonana z materiałów z odzysku (tekturowe tuby po plakatach, deski, tkaniny).  Wolontariusze znaleźli też czas na spacery i zabawy z podopiecznymi Azylu. 

- Trzeci raz z ogromną przyjemnością uczestniczę w programie wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”. Za każdym razem, gdy angażowałem się w akcję, to miałem podobne odczucia, że wspólnie możemy zrobić coś dobrego dla innych i zostawić kawałek siebie. W tym roku pomagaliśmy najsłabszym i niechcianym zwierzakom, które o nic nie proszą. Dzięki naszemu wysiłkowi mogliśmy choć trochę umielić im pobyt w Azylu. Dla mnie największą nagrodą za naszą ciężką pracę były zadowolone pyszczki psiaków i ich merdające ogony – opowiada wolontariusz PGE SA.

Ważną częścią projektu, realizowaną już poza Azylem, ale służącą wszystkim jego mieszkańcom, jest zbiórka darów (karmy, akcesoriów, zabawek) dla podopiecznych Azylu, która trwa do końca czerwca. – Chcemy także zachęcać naszych kolegów i nasze koleżanki do przygarnięcia bezdomnych psów i kotów. Mamy nadzieję, że oprócz zapasów karmy czy zabawek choć części podopiecznym Azylu będziemy mogli przywieźć także zaproszenia do nowych, kochających domów – dodaje liderka projektu.

gkpge_fundacja_site