Dzięki dynamicznej pracy zespołu wolontariuszy PGE dzieci i młodzież miały już okazję uczestniczyć w lekcji w teatrze, warsztatach teatralnych ze znaną aktorką i akcji sadzenia drzewek z okazji Dnia Ziemi.

Rozpoczęto także próby do przedstawienia, które sami będą niebawem wystawiać. Wszystko w myśl zasady „każdy ma coś, co może dać innym”.

Od kwietnia br. w ramach wolontariatu PGE działa „Ognisko teatralno – muzyczne", inicjatywa pracowników PGE Obrót. Ognisko dedykowane jest wychowankom domów dziecka i świetlic środowiskowych, podlegających Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Rzeszowie oraz dzieciom pracowników PGE Obrót, którzy skorzystali z otwartego naboru ogłoszonego drogą e-mailową.

- Obecnie w ramach ogniska, współpracujemy z grupą ponad 40 dzieci w różnym wieku. W zależności od ich zajęć spotykamy się raz z większą, a raz z mniejszą liczbą podopiecznych. Intensywnie działamy już trzeci miesiąc i możemy się pochwalić pierwszymi sukcesami. Poza pokazywaniem świata, czyli zabieraniem naszych podopiecznych do teatru, na wycieczki, sadzeniem lasów z okazji Dnia Ziemi, zrealizowaliśmy warsztaty aktorskie z Magdaleną Różańską, aktorką znaną chociażby z takich produkcji, jak np.: „Wiedźmin", „Na Wspólnej" czy „Bodo". Dzięki temu spotkaniu chcieliśmy dzieciom pokazać warsztat aktorski, otworzyć je, wzmocnić oraz podnieść ich poczucie własnej wartości.   – mówi Lider projektu wolontariackiego.

Podopieczni ogniska bardzo naturalnie zaangażowali się w warsztaty. Dzięki doświadczeniu pani Magdy mogli dowiedzieć się, jak do występów przygotowuje się profesjonalny aktor, jak radzi sobie ze stresem czy jak uczy się tekstu.

Próby i przedstawienie, to nie jedyne działania, które są zaplanowane w najbliższym czasie. Już niebawem, dzieci pojadą na wycieczkę do Krakowa i będą mogły zwiedzić m. in. podziemia  Rynku Głównego, a później wezmą udział w Carnavale Sztukmistrzów w Lublinie i skorzystają z edukacyjno-sprawnościowych atrakcji w Miasteczku Zabaw Niezwykłych PSPiA Klanza, prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów i Pedagogów Klanza.

Funkcjonowanie ogniska ma na celu pomoc i wsparcie prawidłowego rozwoju osobowościowego dzieci oraz przygotowania ich  pod względem społecznym i emocjonalnym do dalszego dorosłego życia.

gkpge_fundacja_site