Przedszkolaki z placówki nr 9 w Piasecznie pod Warszawą wzięły udział w warsztacie o energii wiatrowej. Przeprowadziła go liderka zespołu wolontariackiego ze spółki PGE SA w sali, którą wcześniej wyremontowała wraz z wolontariuszami PGE.

Odnowienie sali dla przedszkolaków z Piaseczna pod Warszawą oraz opowiedzenie dzieciom o tym, jak powstaje energia z wiatru, to kolejny projekt, który został zrealizowany przez wolontariuszy PGE w ramach tegorocznej, jubileuszowej, 5. edycji wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.

Sala dla podopiecznych przedszkola nr 9 w Piasecznie została uporządkowana i wyremontowana. Ściany pomalowano na jasne kolory, a w miejscu starych mebli pojawiło się nowe, jasne i przytulne wyposażenie. Ponadto wolontariusze PGE ozdobili salę tak, aby dzieciom było miło w niej przebywać i uczyć się poprzez zabawę. Sala została urządzona w stylu skandynawskim. W remoncie pomieszczenia wzięli udział wolontariusze PGE ze spółki PGE SA oraz osoby wspierające spoza Grupy PGE.

W nowej, pięknie wyremontowanej salce dzieci brały aktywnie udział w warsztacie na temat tego, jak wytwarza się prąd z wiatru. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak jest zbudowana elektrownia wiatrowa oraz jak bezpiecznie obchodzić się z energią elektryczną.

gkpge_fundacja_site