Pasja filmowa jednego z liderów projektów wolontariackich, przyczyniła się do reanimowania Klubu Filmowego w Szkole Podstawowej nr 1 w Przasnyszu.

Wolontariusze PGE z warszawskiego oddziału PGE Dystrybucja oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Przasnyszu w ramach projektu wolontariackiego utworzyli Klub Filmowy dla uczniów placówki. Wyremontowali i zaadaptowali pomieszczenie dotychczas wykorzystywane w celach wszelakich na siedzibę Szkolnego Klubu Filmowego. Usunęli dotychczasowe, zniszczone już panele ścienne, zmodernizowali instalację elektryczną, wyszpachlowali i pomalowali ściany i parapety, a także zamontowali tapety tematyczne. Na podłodze w miejscu wysłużonej wykładziny pojawiły się panele podłogowe, na suficie konwencjonalne oświetlenie zastąpiły panele LED, okna doposażone zostały w rolety, zaś luksfery doświetlające sąsiednie pomieszczenie zastąpiono nowymi witrynami okiennymi, dodając wnętrzu nowoczesnego stylu. Wolontariusze PGE nadali też pomieszczeniu zupełnie nowy charakter – pracowni multimedialnej. Wyposażyli je w meble, sprzęty i akcesoria przydatne do montażu filmów i filmików, a także do prowadzenia prezentacji i zajęć z techniki fotografowania, nagrywania i montażu filmów. Te zajęcia dla młodzieży będzie prowadził do końca roku szkolnego lider tego projektu. Z zamiłowania fotograf i filmowiec, a z zawodu inżynier – energetyk.

Wolontariusze PGE nie poprzestali tylko na pracach remontowych. Korzystając z nowoczesnych narzędzi multimedialnych, przeprowadzili dla uczniów cykl warsztatów i seansów filmowych o bezpiecznym korzystaniu z energii elektrycznej i źródłach jej powstawania. Młodzież miała też okazję poznać specyfikę pracy energetyków, stosowane środki ochrony indywidualnej, przyrządy i wskaźniki – a wszystko z użyciem rzeczywistego wyposażenia elektromonterów.

gkpge_fundacja_site