Wolontariusze PGE przekazali dziecięcej drużynie strażackiej z Suchorzowa w województwie podkarpackim miniaturowy, ale w pełni funkcjonalny, wóz strażacki, nad którego budową pracowali wspólnie cały maj.

Uroczyste przekazanie pojazdu odbyło się 3 czerwca 2018 r. na pikniku zorganizowanym z okazji dnia dziecka przez strażaków z OSP Suchorzów.

Zespół wolontariuszy PGE oraz strażacy z OSP Suchorzów na bazie czterokołowego wózka ogrodowego i przy wsparciu funduszy z programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” zbudowali miniaturę wozu strażackiego, na której mali strażacy będą zdobywać szlify „ogniopogromców”. 

Aby zrealizować swój pomysł, wolontariusze PGE uczestniczyli w konkursie wraz z innymi 110 projektami. Szczęśliwie znaleźli się w gronie zwycięzców i zbudowali pojazd specjalistyczny.

To pierwszy tego typu pojazd w gminie i jeden z niewielu istniejących w kraju. Ma wymiary ok. 120 x 80 x 60 cm i zbudowany jest na bazie czterokołowego wózka ogrodowego, wzbogaconego o prawdziwe akcesoria strażackie. Oczywiście jest w kolorze czerwonym, jak na wóz pożarniczy przystało.

Dzieciaki-strażaki od razu przeprowadziły akcję gaśniczą i ratunkową z użyciem nowego wozu, której przyglądali się rodzice i starsi koledzy strażacy.

Wolontariusze PGE i strażacy wierzą, że dzięki projektowi zaszczepią w młodym pokoleniu „bakcyla” wolontariatu i zainspirują nowe pokolenia strażaków ochotników do działania.

gkpge_fundacja_site