Nowa sala rewalidacyjna to prezent od wolontariuszy PGE, którzy urządzili ją dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu.

P​rojekt polegał na zagospodarowaniu pomieszczenia na zajęcia rewalidacyjne i relaksacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, których jest w szkole ponad 40.

Wolontariusze PGE, na co dzień pracownicy PGE Obrót S.A.: Jacek Cukierda, Alicja Bilska i Zofia Kocel, wykonali ogrom pracy, aby przystosować pomieszczenie do warunków zgodnych z wymogami.Ściany należało  pokryć płytami, pomalować je, doprowadzić ogrzewanie i oświetlenie. Ważne było wyposażenie sali w miękkie fotele, krzesełka, tablice i pomoce dydaktyczne. Na potrzeby dzieci wykonano także tablicę fakturową, która pozwala im poznawać świat poprzez dotyk. 

Dzięki urządzeniu nowej sali dzieci będą mogły pracować w miejscu bardziej dostosowanym do ich potrzeb. W prace zespołu zaangażowały się też osoby spoza GK PGE.

- Wierzymy, że w przypadku niepełnosprawnych uczniów najważniejsze jest wspieranie ich mocnych stron i możliwości, a nie skupianie się na niepełnosprawności. Kolory, światło i możliwość relaksu sprawią, że dzieci te będą w nowym, specjalnym pomieszczeniu lepiej pracowały, ponieważ bodźce estetyczne pobudzają ich zmysły do dzia

gkpge_fundacja_site