Przedszkolaki z Pobiednej rozpoczęły tegoroczne wakacje na półkoloniach zorganizowanych przez wolontariuszy PGE, pracowników PGE GiEK S.A.: Sylwię Holinkę-Walczak, Tomasza Ościaka i Piotra Grelę przy współpracy z lokalną społecznością. Program półkolonii był bardzo ciekawy.

 

Program zajęć miał charakter aktywnej nauki poprzez zabawę. Każdego dnia dzieci zdobywały nowe, praktyczne umiejętności potwierdzane – jak na obozie harcerskim – zdobytymi sprawnościami. Przedszkolaki nauczyły się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Odwiedziły też ekologiczne gospodarstwo prowadzone przez Towarzystwo Holozoficzne w Pobiednej, gdzie mogły nakarmić owce, spróbować naturalnego miodu i posadzić kwiaty. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wyrywanie marchewek a na koniec - pyszna, ekologiczna pizza. Dzieci spotkały się również z wielkim Wodzem Indian w wiosce indiańskiej w Trójcy, gdzie polowały na Czarnego Kowboja. W swoim przedszkolu gościły też Panią Aldonę Walczak, bibliotekarkę z Biblioteki Publicznej w Bogatyni, która oczarowała dzieci, czytając im baki związane z teatrem. Przedszkolaki przygotowały scenki z wykorzystaniem własnoręcznie zrobionych pacynek. Na zakończenie półkolonii dzieci i wolontariusze spotkali się na wspólnym ognisku.

W ramach realizacji projektu wolontariusze PGE zajęli się zakupami, przygotowaniem posiłków dla dzieci, sprzątaniem i pomocą przy organizacji zajęć dla dzieci. Kapituła Programu wysoko oceniła zaangażowanie i wkład pracy własnej wolontariuszy.

- Były to niezapomniane chwile dla naszych dzieci, a rodzicom pozwoliły poznać się nawzajem i bardziej zintegrować. Dzięki temu jesteśmy gotowi na nowe wyzwania – mówi Sylwia Holinka-Walczak, liderka zespołu wolontariackiego.

gkpge_fundacja_site