Gry, zabawy, konkursy dla dzieci i regaty to niezapomniane atrakcje pikniku kajakowego, który odbył się w Łodzi. W jego przygotowanie zaangażowali się wolontariusze PGE: Anna Adamiak, Agnieszka Adamkiewicz, Tomasz Adamkiewicz, Radosław Furmaniak, Jerzy Dauksza i Mikołaj Baśnik.

 

Impreza na Stawach Stefańskiego zorganizowana przy współpracy z Klubem Sportów Wodnych „Łódź–Ruda” przyciągnęła całe rodziny. Wolontariusze PGE zajęli się przygotowaniem imprezy, rejestracją uczestników oraz promocją wydarzenia. Pomagali sędziom regat oraz animatorom prowadzącym warsztaty i konkursy dla dzieci. Dla dzieci przygotowano szereg atrakcji zarówno sportowych, jak i manualnych. Mali uczestnicy układali puzzle (z logo projektu wolontariackiego „POMAGAMY”), tworzyli ozdoby z masy solnej (dominowały kolorowe anioły), produkowali mega bańki mydlane... Wspaniałe zajęcia z piłką poprowadziły wolontariuszki PGE – w wolnych chwilach siatkarki naszych (oddziałowych) reprezentacji.

Główną atrakcją festynu były regaty kajakowe w zespołach dwuosobowych, na dystansie 1300 metrów,  przeprowadzone  w czterech kategoriach: kobiet, mężczyzn, grup mieszanych oraz w grupie rodzinnej – dorosły i dziecko. Zmagania na wodzie  zakończyły się spektakularnym sukcesem damskiej reprezentacji wolontariuszek PGE. O duchowe aspekty imprezy zadbali niepełnosprawni członkowie Studia Integracji Krzysztofa Cwynara, którzy nad woda dali przepiękny, pełen refleksji koncert muzyczny. Łącznie w pikniku wzięło udział ok. 400 osób.

gkpge_fundacja_site