V edycja On The run powered by PGE pobiegła z okazji Dnia Matki. Organizatorzy wraz z Fundacją PGE – Energia z Serca, postanowili w nietypowy sposób uczcić to święto i zaskoczyć jedną z uczestniczek biegu, mamę 8-letniej Karolinki, chorej na porażenie mózgowe.

 

Niczego nieświadoma mama dziewczynki do ostatniej chwili była przekonana, że po prostu pobiegnie w V edycji On The Run jako jeden z uczestników. Organizatorzy zaskoczyli ją, zapraszając na scenę i wręczając symboliczny czek. Na pomoc chorej dziewczynce zebrano prawie 20 tysięcy złotych.

 

V edycja On The Run była pierwszą, w którą na szeroką skalę zaangażowała się Fundacja PGE – Energia z Serca. Dzięki temu kwota uzbierana ze sprzedaży pakietów startowych została podwojona. Fundacja, która w 2014 r. przekazała pomoc o wartości prawie 3 mln zł, jest jednym z filarów zaangażowania społecznego Grupy PGE, lidera na rynku energetyki w Polsce.

 

Uczestników nie odstraszyła zła pogoda – mimo chłodu i deszczu na starcie zameldowało się ponad 500 osób. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Gorlo z czasem 19 minut i 26 sekund. W kategorii mężczyzn linię mety najszybciej przekroczył Wojciech Kopec, który pięciokilometrową trasę pokonał w 15 minut i 43 sekundy

 

Efektowanie oświetlona trasa prowadziła częściowo alejami Łazienek Królewskich, częściowo zaś alejami Agrykoli – między innymi Aleją Chińską czy Aleją Radiowej Trójki. Uczestnicy wbiegli również na boisko Agrykoli.

 

Organizatorzy planują kolejną edycję biegu w czerwcu. Więcej informacji o On The Run można znaleźć pod adresem www.ontherun.com.pl oraz na profilu facebookowym wydarzenia.

gkpge_fundacja_site